Білорусь розпродасть ключові держпідприємства, щоб догодити МВФ

В обмін на життєво необхідні кредити, Мінськ має продати європейським інвесторам ключові промислові об'єкти.

Контрольні пакети найбільших державних підприємств Білорусі можуть бути виставлені на продаж вже в лютому. Це є обов'язковою вимогою МВФ для надання чергового траншу кредиту.

Як стверджує мінська газета "Ежедневник", у документах названі навіть приблизні строки, коли має стартувати приватизація - до лютого 2010 року на відкриті міжнародні торги можуть бути виставлені контрольні пакети перших п'яти найбільших держпідприємств.

Пропозиція про приватизацію стала основною умовою МВФ для надання фінансової допомоги: в обмін на кредити, які життєво необхідні Білорусі, Мінськ має продати європейським інвесторам ключові промислові об'єкти.

На першому етапі йшлося про частковий або повний продаж великих державних банків. Ця умова зберігається, і до кінця серпня 2009 року білоруська влада має знайти авторитетного консультанта, який допоміг би їй у підготовці до продажу цих активів.

А ось рекомендації про активізацію зусиль у приватизації з графіком виконання стали новиною у відносинах між МВФ і Білоруссю. Можливо, пише газета, саме цей пункт про приватизацію примусив МВФ ухвалити рішення про виняткове кредитування 3,5 мільярдів доларів.

До вересня поточного року уряд Білорусі за участю Світового банку повинен розробити і направити до парламенту проект закону про приватизацію. Паралельно повинна йти робота зі створення нової структури, яка має очолити приватизаційні процеси в країні, - Агентства з приватизації. Відповідний проект указу Лукашенко повинен бути підготовлений до кінця вересня.

Саме Агентство з приватизації повинне буде за підтримки Світового банку до листопада підготувати перелік перших п'яти великих державних об'єктів, які стануть первістками білоруської приватизації.

В допомогу, як і у випадку з банками, передбачається найняти міжнародного консультанта. Конкурси або аукціони з продажу контрольних пакетів цих п'яти підприємств повинні відбутися не пізніше лютого 2010 року. В середині лютого настане і термін для перерахування останнього траншу МВФ до Білорусі у рамках кредиту стенд-бай.

Читайте також:

Білорусь отримала від МВФ майже 700 додаткових мільйонів доларів

Білорусь попросила в МВФ ще один мільярд доларів

Лукашенко "не продасть" дружбу з Росією

Білорусь попросила в Євросоюзу ще грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: