Білорусь у 16 разів скоротила експорт пального в Україну

Обмеження експорту бензину у Білорусі може викликати дефіцит пального в Україні.

Білорусь скоротила експорт нафтопродуктів в Україну в 16,5 разу до 1,6 тисяч тонн через девальвацію національної валюти і введення обмежень на експорт палива. Про це говориться в повідомленні ТОВ "ТНК-ВР Коммерс".

У компанії підкреслили, що така ситуація несе значні ризики для українського ринку, який більш ніж наполовину залежить від імпортних постачань. "Надмірна залежність країни від імпорту нафтопродуктів може призводити до перебоїв з постачаннями пального, виникненню дефіциту палива і неконтрольованому зростанню цін", - відмічають в "ТНК-ВР Коммерс".

За даними компанії, імпортери не практикують створення істотних запасів для постачання ринку у разі різкого припинення постачань, а українські НПЗ переживають не кращі часи через нерівну конкуренцію з підприємствами Митного союзу (МС).

"Масований імпорт з країн МС, які отримують нафту для переробки без сплати експортного мита, зумовив занепад української нафтопереробної галузі і завантаження потужностей вітчизняних НПЗ на рівні 20-30%. Більше половини ринку забезпечується за рахунок імпортних постачань, майже 80% яких доводиться на країни МС, в першу чергу Білорусь", - говориться в повідомленні.

Нагадаємо, що наприкінці березня Кабмін і власники українських НПЗ підписали меморандум про взаємне партнерство. Він передбачає збільшення об'ємів переробки нафти з боку НПЗ і надання державою необхідних для цього умов.

Читайте також:

Білорусь обмежила вивезення бензину

Білорусь залишила Україну без бензину

Міненерго може спровокувати дефіцит бензину в Україні

Парадокс на українських АЗС - під виглядом 92-го бензину продають 95-й

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: