Білорусь веде переговори з "Газпромом"

Уряд Білорусі і "Белтрансгаз" в даний час виробляють пропозиції "Газпрому" по врегулюванню ситуації з поставками російського газу.

Уряд Білорусі і "Белтрансгаз" в даний час виробляють пропозиції "Газпрому" по врегулюванню ситуації з поставками російського газу в республіку, повідомив журналістів в середу помічник міністра енергетики Білорусі Олександр Жуков.

"Білоруська сторона докладе всі зусилля для того, щоб врегулювати ситуацію і не довести до скорочення об'ємів поставок російського газу до Білорусі", - сказав Жуков.

Білорусь не заплатила Росії 500 млн. доларів
Білорусь надіється зберегти поставки російсього газу у повному обсязі
Він підтвердив факт отримання від "Газпрому" телеграми про те, що з 3 липня "Газпром" має намір скоротити поставки російського газу до Білорусі у зв'язку з неоплатою.

Раніше "Газпром" оголосив про плановане з 3 серпня скорочення поставок газу до Білорусі на 45%. "Добовий об'єм поставок газу до Білорусі відповідно до контракту буде скорочений пропорційно фактичній оплаті - на 45%, починаючи з 10.00 3 серпня", - сказано в повідомленні "Газпрому".

Відповідно до контракту про об'єми і умови поставки газу до Білорусі і транзиту газу через територію республіки в 2007-2011 роках, ВАТ "Газпром" направило на адресу в.о. генерального директора ВАТ "Белтрансгаз" Володимира Майорова офіційне повідомлення про скорочення поставок газу білоруським споживачам у зв'язку з невиконанням зобов'язань по оплаті газу, поставленого в першому півріччі 2007 року і відсутністю гарантій оплати.

ВАТ "Газпром" і ВАТ "Белтрансгаз" 31 грудня 2006 року підписали контракт на поставку і транзит газу в 2007-2011 роках. Документом була визначена ціна російського газу при поставках в 2007 році - 100 доларів за тисячу кубометрів і формула ціни з 1 січня 2008 року (відповідна формулі ціни при поставках російського газу до Європи).

При цьому, відповідно до контракту, білоруська сторона в першому півріччі 2007 року оплачувала 55% поставок газу, з умовою погашення решти суми до 23 липня і переходу на 100-процентну оплату поставок з 1 липня.

Документом також була узгоджена тарифна ставка при поставках газу по мережах "Белтрансгаза" (1,45 долара) і платня за послуги з управління газопроводом "Ямал-Європа" (розраховується по формулі).

Щомісячні платежі "Газпрому" за транзит по білоруській території складають близько 30 мільйонів доларів.

31 грудня 2006 року ВАТ "Газпром" і уряд Білорусі підписали протокол, відповідно до якого ВАТ "Газпром" придбає 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз" за 2,5 мільярди доларів рівними платежами протягом чотирьох років.

Таким чином, Білорусь одержала час для адаптації до нової ціни.

У "Газпромі" заявляють, що відстрочення платежу в січні-червні 2007 року склало 456,16 мільйони доларів. Порушуючи діючий контракт, підкреслюють в російській компанії, Білорусь не здійснила платежі і не представила ніяких гарантій їх здійснення. При цьому "Газпром" перерахував 625 мільйонів доларів за придбані 12,5% акцій ВАТ "Белтрансгаз".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: