Білорусь "видавлює" українських пивоварів зі свого ринку

Північний сусід має намір знизити частки імпортного пива з нинішніх 30% до 5% у загальному обсязі ринку (30 млн дал) до 2015 року.

"Білоруський державний концерн харчової промисловості" ініціює ліцензування поставок українського пива.

"Такий захід виноситься на розгляд ради міністрів Білорусі в якості одного з механізмів регулювання імпорту", - розповіла виданню "Комерсант-Україна" прес-секретар "Белгоспіщепрома" Ірина Гусєва.

Ліцензування поставок українського пива допоможе знизити обсяг імпорту продукту в країну, повідомило агентство "Белта" з посиланням на заяву голови "Белгоспіщепрома" Івана Данченка.

Проект документа про введення ліцензування вже підготовлений.

Він розроблений для виконання програми розвитку пивоварної галузі Білорусі на наступне п'ятиріччя, який, зокрема, передбачає зниження частки імпортного пива з нинішніх 30% до 5% у загальному обсязі ринку (30 млн. дал) до 2015 року.

Україна - один з найбільших постачальників пива до Білорусі. За даними учасників ринку, на частку поставок з країни припадає до 10% від загального обсягу продажів.

Собівартість його виробництва нижче, ніж у Білорусі.

"Українські компанії закуповують сировину для його виготовлення за ринковими цінами. У Білорусі ж солод продає єдине державне підприємство, а ціни на ячмінь встановлює держава", - говорить гендиректор "Укрпива" Галина Коренькова.

Читайте також:

В Україні знову підвищено акцизи на алкоголь і сигарети

Співробітники Carlsberg страйкують через заборону пити пиво на роботі

Донеччанина за розпивання пива на вулиці посадили на 10 діб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: