Білорусь відмовилася отримувати кредит від Росії в рублях

Мінфін Росії заявив, що Мінськ відмовився від еквіваленту доларового кредиту в російських рублях.

Білорусь відмовилася від пропозиції Росії виділити їй черговий транш кредиту в 500 мільйонів доларів російськими рублями.

Після цього переговори щодо надання траншу тривають, повідомив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін.

Він зазначив, що Білорусь має проблеми із золотовалютними резервами. "Зараз курс (білоруського рубля до валют) утримується на певному рівні. Для цього Білорусь витрачає золотовалютні резерви країни. У першому кварталі Білорусь витратила більше 2 мільярдів доларів золотовалютних резервів для підтримки курсу. Це більше однієї третини всіх золотовалютних резервів країни", - сказав Кудрін.

"Ще через квартал Білорусія витратить стільки ж, і до кінця третього кварталу валюти не залишиться", - вважає чиновник.

Він вважає, що через півроку Білорусь зіткнеться з ще більшими проблемами. Кредити, за його словами, врятують ситуацію на даному етапі, але Мінськ має вжити додаткових заходів для регулювання цих питань.

Раніше Білорусь попросила у Росії ще один кредит в розмірі дев'яти мільярдів доларів на будівництво атомної електростанції. Зі свого боку, мінфін РФ побоюється, що зростання зовнішньої заборгованості Мінська може призвести до його неплатоспроможності вже наприкінці 2009 - початку 2010 року.

У листопаді 2008 року Білорусія отримала перший пільговий російський кредит в 1 мільярд доларів із запланованих 2 мільярдів доларів, в березні 2009 року вона отримала ще 500 мільйонів доларів.

Читайте також:

Білорусь попросила у Росії 9 млрд доларів на будівництво АЕС

Білорусія готується до девальвації "зайчиків"

Лукашенко вперше за 14 років відвідав Європу

Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: