Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Білорусь, що переживає фінансову кризу, в травні девальвувала свій рубль на 36%, оскільки позбулася чверті резервів і зіткнулася з дефіцитом валюти після сплеску витрат перед виборами.

Інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

"Ріст рівня цін сповільнився. Індекс споживчих цін в цілому за півріччя (додасть) 33-34%. В порівнянні з травнем ми спостерігаємо сповільнення приросту темпів інфляції", - сказав міністр економіки Білорусі Микола Снопков на брифінгу 29 червня.

Найвищу інфляцію у світі минулого року продемонстрував один з ключових союзників Білорусі - Венесуела, де ціни за рік виросли майже на 30%. У 2011 році Міжнародний валютний фонд чекає інфляцію у Венесуелі приблизно на тому самому рівні - трохи більше 30% за 12 місяців, і в квітневому прогнозі ставив на друге місце Монголію з 20%.

Білорусь, що переживає фінансову кризу, в травні девальвувала свій рубль на 36%, оскільки позбулася чверті резервів і зіткнулася з дефіцитом валюти після сплеску витрат перед виборами Олександра Лукашенка.

В результаті фінансової кризи економічне зростання у Білорусі сповільнилося: уряд чекав підйому за підсумками року на 9-12%, але минулого тижня Мінфін припустив сповільнення росту ВВП до 4-5% в 2011 році з 7,6% минулого року, а в середу міністр економіки сказав, що песимістичний сценарій припускає ледве помітне розширення економіки на 1-3%.

Як повідомлялося, з січня по червень індекс споживчих цін на товари і послуги в Білорусі виріс на 25,4%. Як повідомив національний статистичний комітет республіки, по відношенню до квітня поточного року ціни виросли на 13,1%, до травня 2010 року - на 32,6%.

Відзначимо, що продовольчі товари в травні в порівнянні з квітнем подорожчали на 13,1%, в порівнянні з груднем 2010 року - на 25,9%. Найбільше виросли в ціні фрукти (на 50,8%), чай (на 46,2%), риба і морепродукти (на 27,8%), крупи (на 26,2%), макаронні вироби (на 26,9%), рибні консерви (на 29,7%), цукор (на 39,1%), кондитерські вироби (на 17,2%), м'ясо і птиця (на 13,8%), рослинна олія (на 9,5%) і алкогольні напої (на 8%).

Читайте також:

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Росія відключила Білорусі електроенергію

Росія купила ГТС Білорусі за 5 мільярдів доларів

Москва пригрозила відібрати у Мінська кредит після промови Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: