Білорусь заборгувала Україні за електроенергію 35 млн доларів

Україна і Росія більше не експортують електроенергію до Білорусі через борги. Щоб забезпечити свої потреби, Білорусь спалює російський газ.

Через борги Україна ще в травні припинила експорт електроенергії до Білорусі, напередодні цей приклад наслідувала і Росія. Як стало відомо, Білорусь заборгувала за постачання електроенергії з України близько 35 млн доларів.

Як повідомило інформоване джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості газеті "Дело", більшу частину вищевказаної суми Білорусь має сплатити енергетичній компанії ДТЕК, меншу - держпідприємству "Укрінтеренерго".

При цьому, за словами джерела, сьогодні Білорусь виробляє власну електроенергію, використовуючи газ, що поставляється в країну російським "Газпромом". Вартість електроенергії з російського газу становить близько 80 доларів МВт-год.

У той же час вартість електроенергії, що постачалася з України, а також електроенергії, що імпортувалася з Росії, становила близько 60 доларів МВт-год.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко повідомив, що наразі між його компанією і білоруською стороною ведуться переговори щодо погашення заборгованості.

"На жаль, борг не погашений. Зараз ведуться переговори. Всі знають загальну ситуацію в Білорусі, вона об'єктивна, пов'язана із ситуацією в економіці, валютним курсом, дефіцитом валюти", - зазначив Тимченко.

При цьому він зазначив, що після погашення заборгованості ДТЕК може відновити постачання електроенергії до Білорусі.

Як відомо, українські компанії припинили постачання електроенергії до Білорусі з 1 травня цього року через борги білоруської сторони. 29 червня червня з аналогічних причин експорт електроенергії до Білорусі припинила і Росія.

Читайте також:

Росія відключила Білорусі електроенергію

Лукашенко: Захід тримає Україну на короткому повідку

Білорусь отримала перший "антикризовий" кредит

Лукашенко може закрити кордони Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: