Білорусь заплатить за російський газ менше України

Через відсутність експортного мита ціна газу для Білорусі значно менше.

РФ зберегла енергетичні преференції для Білорусі, погодившись продавати їй газ у першому кварталі наступного року дешевше, ніж іншим європейським країнам, включаючи Україну.

Так, російський монополіст у галузі експорту газу повідомив у середу, що ціна блакитного палива для Білорусі в першому кварталі наступного року складе 168 доларів за 1.000 кубометрів проти середньої ціни 2009 року в 150 доларів.

"Через відсутність експортного мита ціна газу для Білорусі значно менше, ніж для інших покупців російського газу", - заявив глава "Газпрому" Олексія Міллера.

У той же час, інший сусід РФ - Україна - буде платити майже в два рази більше.

Так, український державний імпортер Нафтогаз повідомив у середу, що для нього в першому кварталі російський газ буде коштувати 305-306 доларів за 1.000 кубометрів.

При цьому, за прогнозом "Газпрому", середня ціна російського газу для Європи в 2010 році складе 300 доларів за 1.000 кубометрів.

Нагадаємо, що в листопаді президент РФ Дмитро Мєдвєдєв пообіцяв зберегти газові преференції Білорусі, з якою Росія намагається створити союзну державу та спільний митний простір.

Відзначимо також, що зараз країна користується найбільшими знижками на російський газ: ціна поставок у четвертому кварталі встановлена на рівні 122 доларів за 1.000 кубометрів.

Читайте також:

Україна не отримала від Росії грошей за транзит газу

Російський газ у наступному кварталі подорожчає в півтора рази

"Нафтогаз" побажав "Газпрому" упевненості в завтрашньому дні

"Нафтогаз" заявляє про відсутність загроз для транзиту російської нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: