Білорусь заявила про повне постачання газу від Росії

У Білорусі заявили про повний обсяг постачання російського газу, не дивлячись на заяви з боку Росії про припинення постачання на 15 відсотків.

Білорусь продовжила вранці 21 червня отримувати газ із Росії в повному обсязі. Про це заявив начальник управління Оршанського місцевого магістрального газопроводу Анатолій Янковський. Раніше повідомлялося, що "Газпром" з 10:00 за московським часом (9:00 за київським) обмежив поставки в Білорусь на 15 відсотків.

Янковський відзначив, що в Смоленську білорусам також підтвердили, що газ поки йде без обмежень. Ця інформація була актуальна на 10:40 по Москві.

Нагадаємо, що "Газпром" оголосив про скорочення постачань, виконуючи вимоги президента Росії Дмитра Мєдвєдєва. 15 червня він попросив Мінськ розрахуватися за газ у п'ятиденний термін і пригрозив у противному випадку обмежити експорт до сусідньої країни. У Москві оцінюють борг за газ майже у 200 мільйонів доларів.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко 18 червня відповів на ультиматум Мєдвєдєва проханням знизити ціни на паливо. "Так вести себе по відношенню до союзної держави, вести себе по відношенню до народу, з яким гнили в окопах, - це неприпустимо", - відзначив президент Білорусі.

Крім того, в "Бєлтрансгазі" відзначають, що у Росії є заборгованість перед Білоруссю за транзит палива до Європи. "Незрозуміло, чому керівництво 'Газпрому' не знає про цю ситуацію. Їх служби не доповідають, а керівництво "Газпрому" вводить в оману президента Росії", - заявив представник "Бєлтрансгазу".

Борг Білорусі перед "Газпромом" утворився через те, що Мінськ з початку року платить за газ не за контрактними цінами, а за встановленими в односторонньому порядку 150 дол. за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Росія скоротила постачання газу в Білорусь

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" скоротити поставки газу в Білорусь

Білорусь пригрозила зривом транзиту російського газу

"Газпром" припинить поставки газу до Білорусі в разі провалу переговорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: