Білорусь заявила, що розрахувалася з Росією за газ раніше, ніж вона з нею

Мінськ заявив, що розрахувався за спожитий у травні газ раніше, ніж Росія заплатила за транзит до Європи.

Міністерство енергетики Білорусі заявляє, що "Бєлтрансгаз" повністю розрахувався з Газпромом за травневі поставки російського газу.

При цьому оплата була проведена до того, як Газпром розплатився за здійснений у травні 2010 року транзит газу до Європи білоруською територією, підкреслив представник Міненерго.

У Міненергетики Білорусії також підтвердили, що рівень зниження поставок газу в Білорусію з боку Газпрому досяг 30% від добової норми. У зв'язку з цим в країні створено оперативний штаб під егідою міністерства. Ряд електростанцій країни переведені на резервні види палива, обмежені поставки газу на промислові підприємства республіки, відзначили в білоруському відомстві.

На тлі газового конфлікту президент Білорусії Олександр Лукашенко розпорядився припинити транзит російського газу до Європи по території країни.

У свою чергу"Газпром" заявив, що зробить "усе можливе і неможливе", щоб захистити своїх європейських споживачів від недопоставок. Найімовірніше, газ буде пущений через газотранспортну систему України, яка має вільні потужності.

22 червня "Газпром" ще на 15% збільшив обмеження постачань газу Білорусі за борги (таким чином, обсяги постачання палива були урізані загалом на 30%).

У відповідь на це Мінськ пригрозив відбирати газ з експортної газотранспортної системи, тобто призначений для європейських споживачів. Щоправда, пізніше міністерство енергетики країни заявило, що газ не відбирає.

Читайте також:

Лукашенко наказав перекрити транзит російського газу в Європу

"Газпром" урізав постачання газу Білорусі на 30%

Лукашенко не помітив "газової війни" з Росією

Росія заспокоїла Європу: "білоруський" газ пустять через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: