Білорусам дозволили купувати бензин за долари

Нацбанк Білорусі дозволив доларові розрахунки у туризмі та при торгівлі бензином.

Нацбанк Білорусі (НББ) вирішив збільшити об'єми використання іноземної валюти при внутрішніх розрахунках в країні. Приймати оплату в доларах дозволять у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами і зрідженим газом, а також туристичному бізнесі.

Іноземці, окрім цього, зможуть розраховуватися доларами у білоруських готелях, санаторіях, турбазах, платити за медичні і освітні послуги, а також використати валюту в деяких "інших напрямах".

Також білоруси зможуть отримувати з-за кордону валютні перекази в якості плати за товари або послуги, продані іноземним громадянам.

Для того, щоб приймати долари від фізичних осіб, білоруським компаніям треба буде отримати спеціальний дозвіл від НББ.

Рішення про ширше використання долара було прийняте за узгодженням з урядом республіки. Воно мотивоване бажанням притягнути в економіку Білорусії більше валюти, як від громадян країни, так і від іноземців.

Нагадаємо, що 23 травня білоруський центробанк офіційно обвалив національну валюту країни на 56%.

Як повідомлялося, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Білоруські вкладники втратили мільярд доларів через девальвацію

Білорусь офіційно девальвувала курс національної валюти

Лукашенко пообіцяв подолати валютну кризу за 2 місяці

Економіку Білорусі може врятувати кредит у 8 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: