Білорусам перестали продавати золото за національну валюту

Нацбанк Білорусі перестав продавати золото за місцеву валюту. При цьому сам банк купує зливки тільки за білоруські рублі.

У Білорусі населенню перестали продавати дорогоцінні метали в зливках за білоруські рублі. На сайті Національного банку Білорусі з 15 квітня ціни на золото, срібло і платину для фізичних, юридичних осіб і банків встановлені тільки в доларах США. При цьому сам нацбанк купує зливки тільки за білоруські рублі.

В управлінні інформації нацбанку підтвердили, що продаж дорогоцінних металів у зливках за білоруські рублі тимчасово припинений. Причину такого кроку не пояснили.

Попит на золоті мірні зливки в першому кварталі 2011 року виріс в чотири рази в порівнянні з першим кварталом 2010 року і склав 680,338 кілограма (продаж срібних зливків виріс у п'ять разів до 1045,5 кілограма). У січні-лютому населення і підприємства купили золотих зливків в 2,3 разу більше, ніж за той же період 2010 року.

У березні, коли у Білорусі посилилася валютна криза, а експерти прогнозували швидку девальвацію білоруського рубля, населення скупило 471,5 кілограма золота (більше 30% від загальних продажів золотих зливків за 2010 рік).

Крім того, 7 квітня у Білорусі оголосили про дефіцит діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до 1 кілограма. "Розібрали в першу чергу великі номінали. Зі зливками по граму, десять грамів проблем немає", - говорив тоді представник Нацбанку Анатолій Дроздов.

Раніше Нацбанк Білорусі призупинив реалізацію валюти комерційним банкам для подальшого продажу населенню. За декілька днів до цього білоруси почали масово скуповувати долари, євро і російські рублі.

Читайте також:

Ціна золота встановила історичний рекорд

У Білорусі почалась золота і діамантова "лихоманка"

Білорусь накрила валютна паніка

Білоруський рубль обвалився на 41%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: