Білорусі загрожує друга хвиля девальвації

Білоруси чекають чергового підвищення цін і другої хвилі девальвації.

Мінекономіки Білорусі оголосило, що обмеження цін на соціально значимі товари не буде продовжено після 1 вересня, і пообіцяло єдиний курс національної валюти. Білоруси чекають чергового підвищення цін і другої хвилі девальвації.

З першого дня осені ціни на товари першої необхідності можуть продовжити ріст. Правда, як пояснив директор департаменту цінової політики Мінекономіки Ігор Фомін, "це не означає, що уряд повністю відмовиться від регулювання цін".

Нагадаємо, що в травні, обмеживши зростання цін, уряд розв'язав проблему споживачів, але створив її виробникам. Ціни перестали покривати витрати, підприємства почали працювати у збиток, а на внутрішньому ринку з'явився дефіцит продовольства. Причиною дефіциту стало масове вивезення відносно дешевих білоруських продуктів в Росію.

Ціни у Білорусі за офіційними даними з початку року збільшилися на 36%. Проте по більшості позицій ріст склав 100 і 200%.

При цьому, надії Мінська на доходи від приватизації можуть не виправдатися. Глава уряду Білорусі Михайло Мяснікович заявив, що білоруська сторона веде переговори про приватизацію з російськими компаніями.

У цих умовах начальник Головного управління макроекономічного аналізу і прогнозування Мінекономіки Антон Довговічний пообіцяв, що "в найближчий час" в країні буде єдиний курс валюти. Спочатку після переходу до плаваючого курсу вартість білоруського рубля перевищить 7 тисяч руб. (нині адміністративно утримується курс 5 тисяч рублів), але потім "курс відіграє назад".

При цьому країну чекають "один-два важких квартали". Це може означати, що білорусам треба готуватися до чергової девальвації і нового витка цін.

Читайте також:

Білоруські банки масово закривають обмінники

Інфляція у Білорусі перевищила 36%

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: