Білорусів попередили про інфляцію у 40%

Влада Білорусі готує населення до рекордної інфляції у 39%.

Міністерство економіки Білорусі прогнозує, що рівень інфляції в країні в 2011 році може піднятися до 33-39%, повідомив заступник міністра економіки країни Андрій Тур.

"У нас різка девальвація спровокувала інфляцію, теж досить високу. До кінця року, якщо ситуація буде стабільною, можливо, інфляція, за прогнозами, становитиме 33-39%", - сказав він.

За словами Тура, якщо виходити з курсу 1 долар - 5 тис. білоруських руб., то до 1 червня інфляція за перші п'ять місяців поточного року становитиме 15% при річному прогнозі в 8,9%.

За даними Белстата, зростання споживчих цін з початку 2011 року вже перевищило 15%.

У квітні був зафіксований найвищий за останні вісім років показник інфляції - 4,5%. Про це повідомила, виступаючи 20 травня в Мінську, начальник управління статистики цін на споживчі товари та послуги головного управління статистики цін Белстату Тетяна Михалевич.

Вона зазначила, що якщо в 2010 році інфляція в країнах СНД була приблизно на одному рівні, в межах 8-10%, то в нинішньому зростання споживчих цін у Білорусі значно перевищило аналогічний показник у всіх інших країнах СНД.

Нагадаємо, що 23 травня Національний банк Білорусі повідомив про істотне зниження курсу білоруського рубля. Зокрема, як свідчать дані на офіційному сайті білоруського регулятора, курс національної валюти до долара на 24 травня знижений з 3,155 до 4,93 тис. рублів за долар.

Читайте також:

Білорусь офіційно девальвувала курс національної валюти

У Білорусі бензин подорожчав на 25% за один день

Білоруські вкладники втратили мільярд доларів через девальвацію

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: