Білорусія готується до девальвації "зайчиків"

Попри заяви білоруської влади про стабільність економіки, Нацбанк республіки готується девальвувати національну валюту.

Нацбанк Білорусі заборонив купувати і продавати валюту на біржовому ринку. Директивна ставка валютних депозитів в Білорусі продовжує діяти, з травня вона складає 8% річних.

В країні очікують другого етапу девальвації білоруського рубля – послаблення курсу на 30% в січні 2009 року, можливо, вже не вистачить.

Рішенням ради міністрів Білорусі державним та приватним банкам було рекомендовано не приймати заявок на купівлю іноземної валюти для сплати імпортних контрактів на Білоруській валютній фондовій біржі.

Для купівлі валюти під імпорт навіть на позабіржовому ринку приватні структури мають узгоджувати свої заявки з місцевою владою.

Білоруська Агенція фінансових новин, посилаючись на джерело в банківських колах, 19 травня повідомила, що Нацбанк Білорусі, посилаючись на закриту спільну ухвалу з радою міністрів від 30 березня 2009 року, заборонив банкам продаж валюти на Білоруській валютній фондовій біржі до 1 червня 2009 року, за винятком оплати медичних препаратів, і рекомендував задовольняти заявки клієнтів на позабіржовому ринку.

Це стало черговим сюрпризом для білоруських підприємців: на позабіржовому ринку курс валюти за помітно вище встановлюваний Нацбанком, крім того, валютної ліквідності на білоруському ринку часто не вистачає. Курс долара на міжбанківському ринку Білорусі відразу перевищив офіційний на 4%.

Офіційний Мінськ заперечує проблеми в економіці республіки. Президент Олександр Лукашенко у зверненні до парламенту в лютому відзначив, що "Білорусь, на відміну від Росії або України, криза обійшла стороною: якщо в Росії національна валюта девальвувала на 50%, то в нас на 30%".

Однак валютні обмеження грошові Нацбанк республіки почав вводити ще на початку 2009 року, коли уряд заборонив авансові платежі при поставках імпортної продукції, і це призвело банкрутства декількох великих компаній-імпортерів.

Економісти припускають, що Мінськ готує нову девальвацію білоруського рубля. Зокрема, це підтверджується поточними переговорами з МВФ про надання стабілізаційного кредиту, однією з умов якого є якраз девальвація національної валюти.

Читайте також:

8 найбільших банків України почали дострокове повернення депозитів

До України вперше з початку кризи прийшли іноземні інвестори

Ющенко пообіцяв, що гривня буде зростати кожного дня

Україна зайняла передостаннє місце у рейтингу конкурентоздатності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: