Білорусь пригрозила зривом транзиту російського газу

Якщо Росія скоротить поставки газу до Білорусі, країні доведеться зупинити транзит блакитного палива до Європи. В такому разі Росія пустить газ через Україну.

Білорусь технологічно не зможе здійснювати транзит російського газу до Європи, якщо поставки блакитного палива з Росії скоротяться на 85%, повідомило високопоставлене джерело в Міненергетики Білорусії.

"Якщо введуть обмеження в 15%, важко буде не торкнутися питання транзиту. Щоб газотранспортна система працювала, в ній технологічно потрібно підтримувати певний тиск", - сказало джерело.

За словами джерела в Міненергетики Білорусії, 85-відсоткове обмеження поставок газу може завдати істотних збитків білоруській економіці.

"Ніхто не враховує, що у нас є виробництво, яким потрібно чотири-п'ять діб - тиждень для їх виведення з режиму виробництва", - сказав співрозмовник агентства.

Джерело також повідомило, що 15% від газу, що постачається до Білорусі, вистачить тільки для забезпечення невеликої кількості дрібних споживачів. "Це тільки населення та хлібозаводи з молокозаводами", - сказав він.

Коментуючи минулі переговори білоруського Міненергетики з "Газпромом", представник відомства підтвердив, що вони закінчилися безрезультатно. "У Міллера не було бажання прийняти розумні зважені рішення", - заявив він.

Нагадаємо, голова Газпрому Олексій Міллер заявив про наявність технічних можливостей перенаправлення транзитних потоків газу до Європи через Україну у разі будь-яких проблем з Білоруссю.

15 червня російський президент Дмитро Мєдвєдєв заявив, що у Білорусі є п'ять днів, щоб вирішити питання оплати боргу за російський газ. Напередодні Міллер заявив, що "Газпром" сподівається на погашення боргу Білорусі.

Читайте також:

Переговори Росії та Білорусі щодо газу закінчились "нічим"

"Газпром" припинить поставки газу до Білорусі в разі провалу переговорів

Білорусь заявила, що "Газпром" винен їй 200 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: