Білоруські банки масово закривають обмінники

Купити іноземну валюту у Білорусі можна лише на соціально значимі цілі через держбанки.

Білоруські банки закривають обмінні пункти у зв'язку зі значним скороченням обсягу здійснюваних ними валютних операцій через дефіцит валюти в країні.

Зокрема, за інформацією, наданою Білагропромбанком, 15 обмінних пунктів з 89 або 17% в загальній кількості обмінних пунктів банку тимчасово не працюють.

Схожа ситуація склалася і в Білінвестбанку, за словами представника якого, 15 обмінних пунктів з 70 (21,4%) довелося тимчасово закрити.

Роботу частини обмінних пунктів призупинив Білсвіссбанк. Крім того, банк відклав плани щодо розширення своєї мережі в інших містах Білорусі.

У Франсабанку тимчасово закриті 20% обмінних пунктів.

Як відомо, білоруська валюта з початку 2011 року знецінилася стосовно американського долара в 7 разів більше, ніж валюта Туркменістану, в 29,1 разу - Узбекистану, у 29,8 разу - Грузії, в 62,8 рази - України, в 107 разів - Таджикистану, в 679 разів - Вірменії, в 1763 рази - Росії.

При цьому єдиною легальною можливістю купити валюту залишається продаж іноземної валюти на соціально значимі цілі через держбанки.

Нагадаємо, фінансова криза у країні виникла через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялося, інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Читайте також:

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: