Білоруські вкладники втратили мільярд доларів через девальвацію

На девальвації національної валюти вкладники білоруських банків втратили мільярд доларів.

Вкладники білоруських банків, які зберігалі свої заощадження у національній валюті, втратили більше мільярда доларів через девальвацію рубля.

На початок квітня сума вкладів населення в національній валюті складала 9,7 трильйона білоруських рублів, що по курсу обміну 3100 рублів за долар складало близько 3,1 мільярдів доларів. Після проведеної владою 24 травня девальвації ця ж сума по курсу обміну 4930 рублів за долар зменшилася до 1,8 мільярдів доларів. За один день на рахунках в національній валюті населення втратило 1,3 мільярда доларів, підрахували економісти.

Національний банк в середині травня підвищив ставку рефінансування з 13 до 14% річних, з метою "забезпечити збереження рублевих вкладів населення і організацій у банках", в умовах значного росту в нинішньому році споживчих цін в країні.

Між тим, це не врятувало рублеві депозити від знецінення як в результаті інфляції, так і особливо після проведеної владою різкої девальвації офіційного курсу білоруського рубля - на 56%.

Нагадаємо, що проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Через відсутність готівкового долара у Білорусі виник неабиякий попит і, як наслідок, дефіцит сертифікованих діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до кілограма.

Загалом у березні населення купило в Нацбанку 470 кілограмів золота проти 209 кілограмів, куплених за два попередні місяці, і 184 діаманти, порівняно з 263 діамантами, купленими в січні-лютому.

Читайте також:

Білорусь офіційно девальвувала курс національної валюти

Лукашенко пообіцяв подолати валютну кризу за 2 місяці

Економіку Білорусі може врятувати кредит у 8 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: