Білоруським банкам заборонили продавати валюту населенню

Нацбанк Білорусі рекомендував фінустановам країни тільки скуповувати готівкову валюту.

Білоруський центробанк у середу, 24 серпня, розіслав комерційним банкам лист з "рекомендацією" проводити операції тільки по купівлі готівкової іноземної валюти.

Чорний ринок відреагував на цю новину по своєму: курс долара США злетів у валютників до 8500-9000 білоруських рублів при офіційному близько 5000.

Крім того, дві третини обмінних пунктів в центрі Мінська в середу виявилися закритими.

Білоруський центробанк припускає, що куплена банками іноземна валюта повинна буде спрямовуватися на продаж населенню лише для оплати соціально значимих потреб (лікування за кордоном, проживання і навчання студентів за кордоном і тому подібне).

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялось, у липні білоруські банки почали масово закривати обмінні пункти у зв'язку зі значним скороченням обсягу здійснюваних ними валютних операцій через дефіцит валюти в країні.

Читайте також:

Банкам Білорусі дозволили продавати валюту на "соціально значимі цілі"

Білоруські банки масово закривають обмінники

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: