Білоруський рубль обвалиться ще на 50%

Фахівці рейтингового агентства Moody's вважають, що після лібералізації курсу білоруський рубль знеціниться ще на 30-50%.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service очікує девальвації білоруського рубля до долара на 30-50% після часткової лібералізації курсу, яку анонсував наприкінці серпні президент країни Олександр Лукашенко.

Як повідомляється в щотижневому звіті Weekly Credit Outlook, лібералізація обмінного курсу позитивно позначається на суверенному кредитному рейтингу Білорусі, оскільки покращиться ситуація з дефіцитом торговельного балансу.

Лібералізація валютного курсу поступово приведе до ослаблення білоруського рубля до поточного неофіційного курсу, впевнені в Moody's. Як і у випадку з травневою девальвацією, лібералізація курсу розжене інфляцію, яка і так близька до позначки 50%, і збільшить вартість обслуговування боргу в іноземній валюті, що призведе до зростання частки неоподаткованих кредитів у білоруських банках (тому девальвація надає негативний вплив на рейтинги банківської системи).

Нагадаємо, в травні цього року Мінськ девальвував білоруський рубль на 36% - до курсу 4 тис. 930 білоруських рублів за долар. З того часу нацвалюта ще трохи знецінилася щодо долара, сягнувши курсу 5 тис. 152 рубля за долар. При цьому неофіційний курс обміну білоруського рубля на тлі очікувань подальшої девальвації наблизився до позначки 7-8 тисяч білоруських рублів за долар.

Нагадаємо, 30 серпня Олександр Лукашенко заявив, що з середини вересня Білорусь відпустить курс національної валюти, і доручив з жовтня ввести механізм продажу валюти населенню за паспортом.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Наразі офіційна вартість долара в країні складає близько 5 тис. рублів, на чорному ринку він продається за 8 тис. рублів, а на безготівковому - більш ніж за 9 тис. рублів.

Читайте також:

Білорусь відпустить рубль у "вільне плавання"

Білорусь може змінити національну валюту на російський рубль

Інфляція у Білорусі за рік виросла майже на 50%

Лукашенко пообіцяв за 2 місяці стабілізувати валютний ринок

Лукашенко пообіцяв населенню матеріальну допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: