Білоруський рубль обвалився на 30% за декілька годин

Нацбанк Білорусі зробив вільним курс обміну валют, після чого долар виріс по відношенню до національної валюти на 30%.

Національний банк Білорусі оголосив про фактичну девальвацію місцевого рубля. За повідомленнями з Мінська, курс білоруського "зайчика" за декілька годин впав відразу на 30%. Проте навіть за такою ціною готівкових доларів і євро в обмінних пунктах, як і раніше, немає.

За офіційними даними, за останні 4 місяці ціни на споживчі товари виросли майже на 11%. За неофіційними - удвічі. Дорожчають не лише імпортні фрукти. Продавці міняють цінники на місцеві товари, втративши довіру до білоруського рубля. І навіть низькі цифри, що збереглися у багатьох обмінних пунктах Мінська, нікого не обманюють, валюти немає - закінчилися навіть російські рублі.

Як повідомлялося, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Через відсутність готівкового долара у Білорусі виник неабиякий попит і, як наслідок, дефіцит сертифікованих діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до кілограма.

Загалом у березні населення купило в Нацбанку 470 кілограмів золота проти 209 кілограмів, куплених за два попередні місяці, і 184 діаманти, порівняно з 263 діамантами, купленими в січні-лютому.

Читайте також:

Білоруський рубль офіційно рухнув

Білорусам перестали продавати золото за національну валюту

Валютна криза у Білорусі залишила без роботи 600 тисяч осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: