Білоруський рубль обвалився на 41%

Національна валюта Білорусі девальвувала на 41%.

Через величезний дефіцит торгового балансу національна валюта Білорусі девальвувала на 41%, повідомив керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club Микола Івченко.

"Основна проблема Білорусії на цьому етапі - це великий дефіцит поточного торгового рахунку, тобто дефіцит торгового балансу - багато імпорту, мало експорту. Приміром, якщо дефіцит платіжного балансу України складає 2,4% від ВВП, то у Білорусі дефіцит склав 15,6% від ВВП", - розповів він.

За словами аналітика, перша разова девальвація білоруського рубля сталася ще в 2009 році.

До цього курс білоруського рубля був 2200 за один долар США, а після 1 січня 2009 року Нацбанк Білорусі вирішив підняти курс до 2650 рублів за долар. Підвищення курсу американського долара було навмисно заплановане на Новий рік. Влада сподівлася, що населення, зайняте приготуваннями до свят, не кинеться до обмінників. Але з моменту цієї першої девальвації білоруська валюта ослабилася ще на 15%. А якщо рахувати падіння курсу рубля ще з 2008 року, то він ослабився приблизно на 41%, повідомив Івченко.

Ця спланована девальвація повинна була знизити об'єми імпорту, а експорт - активізувати, і тим самим поліпшити дефіцит торгового балансу Білорусі. Але з цього нічого позитивного не вийшло - ситуація, навпаки, погіршилась.

Нагадаємо, Центральний банк Білорусі минулого тижня призупинив продаж іноземної валюти банкам, щоб уповільнити процес скорочення золотовалютних резервів.

Читайте також:

Білорусь накрила валютна паніка

США ввели санкції проти нафтовиків Білорусі

Лукашенко попросив фінансистів забути про "незрозумілий вільний ринок"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: