Майже половина українців не піде на вибори

Так, на Заході країни 60% населення ймовірно прийдуть на виборчі дільниці, на Сході таких 57%, в Києві - близько 37%.

Участь у місцевих виборах в Україні, в середньому, візьме 50-60% населення. Про це заявив директор Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Ракеш Шарма під час прес-конференції у Львові 18 жовтня.

Так, за результатами опитування громадської думки IFES в Україні, на Заході 60% населення дуже імовірно, що візьме участь у виборах, 26% – швидше прийде голосувати.

У Києві 37% – "дуже ймовірно" прийде голосувати, 21% – "швидше за все", на півночі країни 54% – "дуже ймовірно", 27% – "швидше за все", на Сході – 57% та 23% відповідно, у Центрі країни – 51% та 37% відповідно, на Півдні та в Криму – 60% та 24% відповідно.

42% респондентів у Західній Україні вважають, що ці вибори будуть скоріше чесними та вільними, 8% – абсолютно чесними, 26% – не дуже чесними, 10% абсолютно нечесними, 13% – не визначились з відповіддю.

Щодо ставлення до змін у виборчому законодавстві (які прийнято влітку цього року), 19% активно їх підтримують, 25% – скоріше підтримують, 12% – скоріше проти таких змін, 5% – активно проти. Проте 39% – не визначились зі ставленням до цього питання, що, зі слів Ракеша Шарми свідчить про погану поінформованість населення про зміни та їх суть.

Окрім того, 18% опитаних на Заході країни вважають, що їхні інтереси представляє партія "Батьківщина", 10% – "Сильна Україна", 10% – "Свобода", 9% – Партія регіонів, 8% – "Фронт змін", 2% – блок Литвина.

"Цікаво, що відповідь "жодна партія" обрали 22% опитаних, 5% – "інша партія", 17% – не визначились. Тобто близько 40% українці не можуть назвати партію, яка б реально відражала їхні інтереси", – сказав експерт.

Щодо того, чиї ж інтереси представляють політичні партії, 51% респондентів вважають, що партії відстоюють власні інтереси, 13% – бізнес-інтереси, 19% – залежить від парті", 14% – людей при владі, 2% – інтереси народу, 1% – не визначились з відповіддю. Також 53% вважають, що лише деякі партії мають чітких пропозицій щодо вирішення проблем, 20% – "узагалі не мають".

Водночас, лише 1% опитаних вважають, що партії працюють постійно, в тому числі між виборами, що партії працюють інколи вважає 21%, "не часто" – 32%, "ніколи" – 31%, "допомагають лише перед виборами" – 18%, не визначились – 3% опитаних.

Нагадаємо, 31 жовтня в більшості регіонів України відбудуться вибори до місцевих органів влади (окрім Києва та Тернопільської області, де раніше місцева влада була переобрана достроково).

15 жовтня Центральна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів у мери, селищні голови та в депутати місцевих рад від різних політичних сил.

Читайте також:

В Раді розпочався збір підписів за відставку Азарова

Ляшка вигнали з фракції БЮТ

Кабмін розширив штат до 1000 осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: