Більше половини українських заробітчан можуть виїхати з Польщі – Rzeczpospolita

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українці шукають кращих умов на Заході Європи.

У третьому кварталі 2018 року кількість іноземців, які легально працюють у Польщі зросла до 569 тисяч, з яких 426 тисяч – громадяни України.

Якщо до цього додати ще й кількість нелегальних працівників, то цифра українських заробітчан у Польщі може сягнути мільйона осіб, передає Rzeczpospolita. Польська економіка, яка швидко розвивається, потребує робочої сили, яку їй надають саме українці і на яких вона наразі опирається.

Українці також допомогли вирішити кадрові проблеми й в Чехії та Словаччині, однак попит продовжує зростати. За даними ООН, від 2015 року з України виїхало 7% робочої сили. Найближчими роками така трудова міграція може підірвати стабільність цін та економічного зростання в Україні.

Зазначається, що українські заробітчани стали потужною опорою ринку праці у Польщі. Однак, за словами аналітиків PKO BP, потенціал міграції з України поступово себе вичерпує. А ті мігранти, які вже працюють у Польщі, починають задивлятися на Захід та планувати їхати працювати до Німеччини та інших країн ЄС. Згідно з оцінками Work Service, з Польщі можуть виїхати до 59% українських заробітчан.

"Це велика загроза для польської економіки. Через 2-3 місяці нестача кадрів може зрости з 165 тисяч до півмільйона людей!" - заявив президент фірми Personnel Service Кшиштоф Інгльот.

За його словами, це може вилитися у величезний тиск та призведе до спаду конкурентної спроможності польських компаній.

"В Німеччині вони зможуть заробити законно значно більше. Польща не буде для них такою привабливою. Працівників з України вже зараз відбирають у нас Чехія, Словаччина і Угорщина. Ці країни вирішили проблеми з працевлаштуванням і пропонують кращі умови праці", - зазначає голова компанії Work Service Павел Вольнєвич.

Нагадаємо, наступного року 40 тисяч українців зможуть офіційно працювати в Чехії. Від 1 січня чеський уряд планує збільшити квоти з працевлаштування вдвічі. Станом на 2018 рік близько трьох мільйонів українців офіційно працюють за кордоном.

ВідеоКожна п’ята фірма у Польщі хоче бачити серед працівників наших заробітчан

Щодня кордон між Україною та Польщею перетинають тисячі українців. Значна частина із них – заробітчани. Більше того, польські працедавці зацікавлені в наших робітниках все більше. На це є дві причини, пояснює правозахисник Богдан Приступа. По-перше, на ринку праці у Польщі кадровий голод, оскільки нові компанії розвиваються дуже швидко, а поляки їдуть на заробітки до західної Європи. По-друге, українці легко адаптуються до нових умов праці.

Кожна п’ята фірма у Польщі хоче бачити серед працівників наших заробітчан

Залиште свій коментар

Вибір редакції