Більше третини кредитів в українських банках - проблемні

За даними Fitch, 34% всіх кредитів в українських банках є проблемними. Це на 21% більше, ніж минулого року.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch оцінює середню частку проблемних кредитів у загальному кредитному портфелі українських банків на рівні 34%.

Про це повідомила директор підрозділу з фінансових організацій агентства Fitch Ольга Ігнатьєва під час IV Щорічної конференції Fitch Ratings в Україні 30 жовтня.

"У середньому рівень проблемних кредитів, за нашими даними, становить 34%, що є значним приростом з 13% на кінець 2008 року", - сказала Ігнатьєва, додавши при цьому, що питома вага проблемних кредитів у кожному окремо взятому банку може істотно відрізнятися від середнього показника.

Згідно з дослідженнями Fitch, у проблемних кредитах більше половини (52%) - це кредити у сфері будівництва, нерухомості і роздрібному сегменті.

За даними Національного банку, станом на 1 жовтня проблемні кредити становили 7,1% від загального кредитного портфеля.

Раніше Ігнатьєва також повідомила, що за даними Fitch Rating, українським банкам потрібна додаткова капіталізація у розмірі близько 100 млрд грн.

Вона також зазначила, що фінансова криза призведе до переділу банківського ринку в країні. "Банки в іноземній і державної власності і деякі приватні фінансові організації, ймовірно, сформують кістяк сектора після кризи", - зазначила Ігнатьєва.

Читайте також:

Українським банкам необхідно 100 млрд, щоб вижити

Євросоюз надасть Україні 500 млн євро

Міжнародні експерти знизили рейтинг України

Українська економіка впала на 15% за 2009 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: