Більше третини українців впевнені, що податки розкрадають чиновники

За даними опитування, українці не довіряють податковій системі й не вірять, що можуть керувати своїм життям.

Більше 37% українців упевнені, що сплачені ними податки розкрадаються урядовцями, також, при цьому громадяни України вкрай низько оцінюють можливості свого впливу на владу.

Про це свідчать результати опиту, проведеного Центром Разумкова, опубліковані в тижневику "Дзеркало тижня".

На питання про те, що громадяни відчувають, коли платять податки, українці відповіли таким чином: 37,9% - упевнені, що їх гроші розкрадають урядовці, 28% - вважають, що у них просто забирають чесно напрацьоване, а 17,6% - припускають, що податки не розкрадаються, а розподіляються небажаним для платників чином.

Також, за даними опитування, 6,9% респондентів упевнені, що своїми податками вони допомагають тим, хто цього потребує. Не визначилися 13,5% учасників опитування. Лише 4,3% українців переконані, що їх податки повертаються до них і їх близьких. Така ж кількість громадян відчуває себе частинкою фінансової могутності держави.

Раніше, в 2002 році Центр Разумкова проводив аналогічне дослідження, 36,5% опитаних виразили упевненість, що податки розкрадаються урядовцями, а 34,6% - вважали, що у них відбирають чесно зароблені гроші.

В той же час українці, оцінюючи свою можливість впливати на власне життя за 5-бальною шкалою, де 1- мінімальний вплив, а 5 - максимальне, оцінили можливість керувати власним життям в 3,52. У 2002 році цей показник складав 3,23.

Також, можливість впливати на центральну владу була оцінена в 1,33, а на місцеву - в 1,48. Сім років тому ці показники складали 1,21 і 1,30 відповідно.

Дослідження громадської думки було проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 27 лютого по 5 березня у всіх регіонах України.

Опитано 2012 респондентів у віці від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

У опитуванні 2002 року, яке проводилося в період з 7 по 16 серпня, взяли участь 2004 респонденти у віці від 18 років зі всіх регіонів України, теоретична похибка вибірки склала 2,3%.

Читайте також:

Лише 13% українців не постраждали від кризи

Кожен сотий українець не знає, хто такий Ющенко

Опитування: більше 70% українців вважають себе патріотами

46 млн. людей у світі ризикують опинитися за межею бідності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: