Більшість українців не відчує збільшення ціни на газ за вимогою МВФ

Більшість українців не відчує збільшення ціни на газ за вимогою МВФ

Фото: УНІАН

Експерти запевняють, що багаті сплачуватимуть за бідних.

Янукович начебто прийняв рішення щодо вимог МВФ
Президент Віктор Янукович погодився на умови Міжнародного валютного фонду (МВФ) заради отримання кредиту - це різке підвищення тарифів на газ, скорочення пільг для населення та можливість здешевлення гривні до 8,5 за долар, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Непопулярне рішення нібито було прийняте на закритій нараді, написали 2 листопада ЗМІ, тож ТСН вирішила перевірити це надзвичайно серйозне повідомлення та з'ясувати, чи є чого боятися українцям і чи корисними для нашої економіки будуть нові зміни.

"Моя інформація отримана від впливових джерел. Більше того, непрямим підтвердженням є те, що водночас із цим рішенням Януковича МВФ повідомив, що Україна готує пакет антикризових заходів", - зауважив автор матеріалу та редактор відділу економіки видання "Дзеркало тижня. Україна" Юрій Сколотяний.

Ціна на газ

Одне з ключових рішень - згода президента на значні, до 60%, підвищення тарифів на газ для населення. Проте, попри страшні цифри, панікувати поки що українцям не слід, запевняє експерт.

Янукович погодився на умови МВФ, щоб отримати кредит

Янукович погодився на умови МВФ, щоб отримати кредит

"Багаті будуть сплачувати за бідних. Люди з великими будинками, статками, з басейнами, багато поверхів... Воно торкнеться тільки тих верств, які споживають більше трьох тисяч кубічних метрів на рік", - пояснив незалежний експерт Валентин Землянський.

Тож 90% українців не відчують підвищення тарифів. Це середньостатистичні громадяни, які живуть у квартирах або будинках на три-чотири кімнати. Вони витрачають до 2,5 тис. кубометрів газу на рік. Розкуркулювати будуть 10% населення, тобто, власників великих маєтків із басейнами та зимовими садами. "Робін Гуд" в особі МВФ змусить платити за газ у півтора рази більше тільки тих, хто спалює більше 3,5 тис. кубометрів на рік.

У Європі держава компенсує кошти за високий газовий тариф громадянам, які цього потребують. В Україні ж мільярди йдуть у чорну діру нафтогазової і комунальних монополій.

Пільги

Іще одна умова МВФ, на яку начебто може погодитися українська влада, - це скасування численних пільг для великого бізнесу і населення, зокрема, чиновників, суддів і депутатів.

Ці дії до останнього часу відкладали через очевидну загрозу для електоральних рейтингів влади.

Для стабілізації держфінансів - за тією самою неофіційною інформацією - влада погодилася врізати навіть свої витрати: держапарат має зекономити майже 19 млрд грн.

Що ж до коштів МВФ, то частина з них, як запевняють експерти, піде на латання дірок у бюджеті, а частина - на валютну стабілізацію.

"Призначення цих коштів – підтримання бюджету, підтримання золото-валютних резервів. Зрозуміло, коли НАК "Нафтогаз" розплачується з "Газпромом", витрачаються золото-валютні резерви. Він не виходить на валютний ринок для того, щоб не коливати курс гривні", - пояснив експерт.

Власне, поки що взагалі не зрозуміло, що саме збирається вжити влада, адже офіційної інформації щодо питання МВФ від неї наразі не було. Мовчить і сам МВФ.

Тим часом офіційна Москва не припиняє пошуків аргументів для Митного союзу. І коли Кремль, вустами прес-секретаря російського президента, почав наголошувати, що перші постріли нової газової війни ніяк не зв'язані з євроінтеграцією Києва - відчуття, що все навпаки, тільки посилилось.

Нагадаємо, що у МВФ не раз заявляли, що для відновлення економічного зростання необхідно провести в Україні низку реформ. 

"Ми радимо більш гнучкий обмінний курс, щоб підвищити конкурентоспроможність. Мова йде про більш гнучкий обмінний курс, посилення фінансового сектору, фіскальні зміни, реформи в енергосекторі, в першу чергу, це передбачає підвищення тарифів. І останнє за порядком, але не за значенням, бізнес-середовища", - зазначив раніше представник МВФ.

Кореспондент Сергій Гальченко

Повʼязані теми:

Наступна публікація