Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бізнес під загрозою. 65% українських компаній не зможуть виконати річний план

Перевести усіх співробітників можуть лише 18% компаній, більшість з яких має не більше 200 осіб персоналу.

Через епідемію коронавірусу COVID-19 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться у прес-релізі за результатами опитування на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Згідно з повідомленням, 47% опитаних компаній планують зберегти нинішню кількість своїх працівників і тільки чверть респондентів планує скоротити штат.

Дослідження показало, що понад 30% опитаних компаній мають труднощі, бо не можуть перевести більшість своїх співробітників на дистанційний режим роботи. Перевести усіх співробітників можуть лише 18% компаній, більшість з яких має не більше 200 осіб персоналу.

Також компанії, які не можуть перевести своїх співробітників на дистанційний режим роботи, називають проблеми з громадським транспортом (65% опитаних) і забезпеченістю засобами медичного захисту (52%) як ключові перешкоди для ефективного функціонування в умовах карантину.

Більшість опитаних побоюються, що згортання співпраці з Міжнародним валютним фондом і можливий дефолт держави стануть додатковим навантаженням на бізнес, тому підприємства очікують від уряду збільшення можливостей служб охорони здоров`я, забезпечення стабільного функціонування банківської системи та продовження співпраці з МВФ.

Опитування було проведено 19 березня серед 104 представників з 96 бізнес-організацій України. Три чверті опитаних - головні виконавчі директори (CEO) своїх компаній.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції