"Більшовик" продають з-під прилавка

Податкова адміністрація продає найбільший київський завод з-під прилавка. Разом з цехом покупцю дістанеться один гектар землі.

Частина майна київського заводу "Більшовик" буде продана на аукціоні за борги. Організатором торгів виступить податкова адміністрація. За попередньою оцінкою, стартова ціна виставленого на продаж цеху — 7 мільйонів гривень. Окрім самого об'єкту, покупець одержить право на землевідведення одного гектара заводської землі.

Втім, круг потенційних претендентів на об'єкт, не дивлячись на всю його привабливість, може виявитися вельми вузьким через його закритість. Інформацію про умови і місце проведення аукціону в податковій не повідомляють. Урядовці порадили журналістам газети "Дело" з цими питаннями звертатися на біржу, яка проводитиме аукціон, проте назвати цю біржу відмовилися. На "Більшовику" також запевняють, що не бачили оголошення про продаж майна.

Зараз вся площа "Більшовика", розміщеного в районі столичного метро "Шулявська", — 35 гектарів. Виконуючий обов'язки генерального директора підприємства Віктор Шило оцінює всю землю під заводом в 350 мільйонів доларів.

Реалізацією майна "Більшовика", що знаходиться в податковій заставі, займатиметься податкова адміністрація Солом'янського району міста Києва. Таким чином завод погашує кредиторську заборгованість. Її сума — 11,5 мільйони гривень.

Як пояснив заступник начальника податкової адміністрації Солом'янського району Володимир Паламарчук, адміністрація діє згідно нормам Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами".

За оцінкою Сергія Степанюка, генерального директора агентства нерухомості "Золотий ключ", 1 гектар землі в районі заводу "Більшовик", який одержить покупець цеху "Більшовика", може коштувати не менше 12-15 млн. грн. "Це дуже цікава пропозиція, землі на столичному проспекті Перемоги практично немає. На цій ділянці можна побудувати супермаркет, торговий центр, офісний центр", — говорить Степанюк.

Колектив проти

Співробітники "Більшовика" виступають проти продажу. "Цей аукціон незаконний", — переконаний Анатолій Губський, голова профкому заводу. "Минулого року була ухвала Кабміну, що забороняє продаж, і навіть податкова не має права цього робити. За моєю інформацією, зараз цим питанням займаються правоохоронні органи", — говорить Губський. Він також відзначає, що майно заводу розпродається набагато дешевше його ринковій вартості.

У свою чергу, у Фонді держмайна повідомили, що згідно процедурі, перш ніж об'єкт державної власності буде виставлений на продаж, фахівці відомства повинні підтвердити об'єктивність його оцінки.

"Як правило, оцінка податкової завжди менше, і при рецензуванні вона збільшується. Проте до Фонду держмайна висновки податкової щодо вартості поступили тільки вчора", — відзначили в прес-службі ФДМ.

Спірне управління і безперечні борги

Але позбавлятися майна підприємство почало набагато раніше. Ще в 2004 і 2005 роках деякі цехи заводу були передані від ФДМ Міністерству промислової політики. Незабаром після цього цехи перестали бути держвласністю. А територія заводу зменшилася на 7,7 гектара. Зараз на їх території знаходиться торговий центр, в якому працює "Мегамаркет".

Валентина Семенюк
УНІАН
Валентина Семенюк вбачає спробу незаконно продати землю заводу
На ґрунті переділу майна підприємства, що знаходиться в державній власності, між ФДМ і Мінпромполітики розгорівся конфлікт за управління заводом. Глава ФДМ Валентина Семенюк заявила, що за передачею управління стоїть прагнення керівництва підприємства продати землю заводу, яке підтримується Мінпромполітики і київськими властями.

Анатолій Гладченко, глава спостережної ради заводу і представник ФДМ, не приховує, що охочих одержати землю заводу дуже багато. Він не заперечує, що існує заборона на приватизацію, але при цьому уточнює, що весь нинішній продаж активів направлений на погашення боргів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: