Біля берегів Ізраїлю знайшли велике родовище газу

Запаси газового родовища "Левіафан" становлять близько 450 мільярдів кубометрів, - це майже дорівнює річному видобутку "Газпрому".

Американська компанія Noble Energy та її ізраїльські партнери оголосили, що виявили великі запаси газу біля берегів Ізраїлю.

Буріння свердловини на родовищі "Левіафан" підтвердило, що його запаси становлять близько 450 мільярдів кубометрів. Для порівняння, річний видобуток "Газпрому" становить близько 500 мільярдів кубометрів.

Ділянка "Левіафан-1" розташована на глибині 1645 метрів у 130 кілометрах від Хайфи.

За словами представників Delek Energy, однієї з компаній, яка працює на родовищі разом з американцями, відкриття стало найбільшим за останні 10 років, якщо брати дані тільки щодо глибоководного буріння. У Noble Energy підкреслили, що родовище є найбільшим з тих, які їм коли-небудь доводилося виявляти.

У компанії вважають, що з розробкою "Левіафана" Ізраїль може стати експортером газу.

Запаси газу біля берегів Ізраїлю були виявлені ще кілька років тому, у зв'язку з чим стратегію з освоєння місцевого ринку довелося переглянути російському "Газпрому". Якщо раніше він розглядав можливість будівництва відгалуження від "Блакитного потоку-2" в Ізраїль, то тепер російська монополія претендує на розробку місцевих родовищ.

Американцям з Noble Energy належить 39,66% акцій у розробці "Левіафана". Delek Energy і Avner Oil мають по 22,67%, решта 15% належать Ratio Oil.

Читайте також:

У Каспійському морі виявлено велике газове родовище

Нове газове родовище відкрите у Львівській області

"Газпром" отримав доступ до української труби

Росія відклала на три роки освоєння одного з найбільших у світі газових родовищ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: