Біржі Європи в очікуванні нового стресу. В Італії готуються до важливого референдуму

До дня виборів брокери London Capital Group і відділ Saxo Bank попросять у клієнтів більш великі депозити до початку торгів, що створить додатковий захист від потенційного дисбалансу на ринку.  

Після приголомшливого результату британського референдуму і перемоги Дональда Трампа на президентських виборах, відділи торгових операцій готуються до ще однієї безсонної ночі 4 грудня. Цього разу – в Італії, де буде проведено референдум з питання конституційної реформи, і у разі її прийняття політична система в країні дуже зміниться.

Зокрема будуть урізані повноваження Сенату, порядок його формування та фінансування, а також посилиться виконавча влада в країні. Крім того скоротяться повноваження регіонів країни: питання енергетики, стратегічної інфраструктури та цивільної оборони будуть вирішуватися безпосередньо президентом. В результаті, голосування за скорочення повноважень Сенату перетворилося на оцінювання управління прем'єр-міністра Маттео Ренці і потенційну загрозу для інвесторів. Про це пишуть Кьяра Альбанезе, Стефанія Спецати і Шарлотта Райан у своїй статті, опублікованій на сайті Bloomberg.com.

Попередні ночі в офісі навчили Ніла Стейнса, голову торгового відділення в ECU Group (Лондон), за чим потрібно спостерігати. "Необхідно менше звертати увагу на опитування і більше спостерігати за ринками, ліквідністю (можливістю цінних паперів бути швидко проданими), і больовими порогами, зокрема", - сказав він.

Цього разу йтиметься швидше про вплив, ніж про шок. Всі основні опитування до двотижневої перерви показали, що Ренці відстає з незначним відривом, і питання в тому, що станеться далі.

Непередбачуваність співвідношення євро-долар досягла рівня, який біржи бачили тільки після перемоги Трампа. Ринки готуються до можливості того, що поразка Ренці, який став ініціатором скандальної реформи, може стати причиною дострокових виборів, що буде вигідно "Руху п'яти зірок", популістській групі, яка хоче провести референдум з питання членства Італії в зоні євро.

41-річний Ренці поставив на карту своє політичне майбутнє, коли заявив, що в разі програшу піде у відставку, і перші прогнози з'явилися вже незадовго до півночі.

"Потрібно запитати, як ринок відреагує на те, чого вони очікують", - сказав Енді Соупер з Nomura (Лондон). "Цього разу різниця в тому, що важливий не стільки результат, як те, якою буде перемога або поразка на голосуванні. У цьому рівнянні багато невідомих".

Євро, який торгувався протягом всієї ночі, впав на 3% по відношенню до долара в цьому місяці, в той час як італійські державні облігації втратили 2,5%. Ринок відкриється наступного ранку, разом з фондовою біржею. Ключова проблема для трейдерів – ліквідність в перші години. Важливо, щоб достатня кількість банків продавали і купували валюту, коли відкриються валютні ринки в Азії.

Брокери, включаючи London Capital Group і відділ Saxo Bank, попросять у клієнтів більш великі депозити до початку торгів, що створить додатковий захист від потенційного дисбалансу на ринку. Також буде більше співробітників. London Capital задіює додаткових людей вночі, а відділ Citigroup планує ранкову зміну, сказав Зоиб Саші, керівник відділу торгівлі європейськими державними облігаціями в банку.

"Ми готуємося до гіршого", - сказав Лоуренс Кросбі, голова відділу торгів у London Capital Group. Ліквідність потенційно може бути на "особливо поганому" рівні, коли опублікують перші прогнози, але завдяки додатковим людям, умови торгів будуть "краще, ніж у звичайний день", - сказав він.

Тим не менш, наслідки італійського референдуму не будуть такими ж масштабними, як перемога Трампа або рішення Великобританії покинути Європейський Союз, сказав Річард Бенсон, управляючий директор і керівник портфельних інвестицій в Millennium Global Investments (Лондон).

"Це важливо для людей", - сказав він. "Але якщо уявити, що "брексит" і вибори в США – це прем'єр-ліга, то [референдум в Італії] всього лише четвертий дивізіон".

Незалежно від результату італійського референдуму, для менеджера Гордона Шеннона важливіше, спостерігати за політикою по всій Європі – голосування за голосуванням.

"Кілька років тому я просто чекав, щоб прочитати про результати рано-вранці в понеділок", - сказав Шеннон з TwentyFour Asset Management. Але не зараз, сказав він. "Я не спатиму всю ніч, щоб відстежувати результати, що надходять, і якщо це означає пару "маргарит" в 2 години ночі, то це ціна, яку мені доведеться заплатити".

Нагадаємо, раніше в результаті обрання президентом США Дональда Трампа стався масовий обвал на світових фінансових ринках. В ціні втратила нафта і долар. А золото значно подорожчало. Зазначається, що показники індексів впали нижче, навіть ніж після терактів у США 11 вересня 2001 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: