Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Біткоїн-кити": як декілька людей контролюють більше третини усієї криптовалюти і маніпулюють ринком

"Біткоїн-кити": як декілька людей контролюють більше третини усієї криптовалюти і маніпулюють ринком

Аналітики ставлять під сумнів репутацію ринку криптовалюти як вільного та відкритого.

За "зіркою" світу криптовалют, біткоїном, закріпилася слава інструменту вільного та відкритого, як і сам Інтернет. Проте аналітики ставлять це під сумнів, адже насправді основна частина цієї криптовалюти зосередилась в руках декількох впливових людей.

Про це пише ArabNews.

Так, з 11 мільйонів усіх власників біткоїнів близько тисячі людей тримають 35,4% усієї криптовалюти. Цих людей називають "китами". "Вони можуть диктувати грошово-кредитну політику, що традиційно є функцією центрального банку чи уряду", - каже експерт Боб МакДавел.

Як зазначається, "кити" можуть домовлятись між собою перед тим, як робити великі фінансові операції з криптовалютою, аби запобігти її раптовому падінню. У багатьох це викликає підозри у шахрайстві на цьому неконтрольованому ринку.

Варто зазначити, що американська влада у травні навіть відкрила кримінальну справу через маніпуляції на ринку біткоїнів. Тоді трейдери розмістили на ринку декілька великих замовлень, а потім відразу скасували їх, що спричинило різке нетривале зростання ринку, а згодом так само різке його падіння.

Разом з тим, Аарон Браун, екс-керівник біткойн-фонду, вважає роль "китів" переоціненою. Він не заперечив, що скоординований продаж криптовалюти може призвести до змін у її ціні, але він вважає, що такий ризок є скоріше "теоретичним", а найбільші інвестори криптовалюти "мають міцне почуття спільності".

Нагадаємо, герой популярного американського серіалу з гумором пояснив, що таке криптовалюта, блокчейн, і чому це круто. Найпростіше пояснення інноваційної технології ХХІ століття вмістили у 20 слайдах. 

Відео Як заробляють мільйони на біткоїнах

Ерік Фінман - наймолодший біткоїн-мільйонер в світі. У нього 403 BTC, які повільно але впевнено підбираються до сумарної вартості в $ 3 млн за поточним курсом. Ми розповімо, як по всьому світу люди заробляють мільйони, не виходячи з дому, і що знають про цифрове золото в Україні. Що ж таке крипто-валюта – гроші майбутнього чи велика афера? 

Як заробляють мільйони на біткоїнах

Залиште свій коментар

Вибір редакції