Бізнес-асоціації закликали владу не вводити надзвичайний стан без програми підтримки економіки

Дата публікації
Перегляди
5393
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Бізнес-асоціації закликали владу не вводити надзвичайний стан без програми підтримки економіки

Фото: УНІАН

Бізнесмени переконані, що введення надзвичайного стану призведе до економічної кризи.

Можливе запровадження в Україні надзвичайного стану через загрозу подальшого поширення в країні коронавірусу без відповідної програми підтримки економіки призведе до глибокої економічної кризи і непередбачуваних соціальних наслідків.

Про це йдеться в опублікованій 23 березня пресслужбою Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) спільній заяві ЄБА, Союзу українських підприємців, IT Ukraine, Федерації роботодавців України (ФРУ), Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), Бізнес 100, СЕО club, які в цілому підтримують зусилля влади з упровадження карантинних заходів з протидії поширенню коронавірусу, наголошуючи, що це надзвичайна загроза для українців, у зв`язку з чим необхідні максимальні заходи для захисту здоров`я людей.

Однак бізнес-асоціації закликають не запроваджувати надзвичайний стан без програми підтримки бізнесу.

"Україна не має достатніх фінансових резервів, і тому, якщо буде запроваджено додатковий комплекс карантинних обмежень та зупинена велика кількість підприємств без відповідної програми підтримки економіки, це призведе до глибокої економічної кризи і тяжких соціальних наслідків, які складно передбачити", - йдеться в повідомленні.

У зв`язку з цим бізнес звертається до президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради з вимогою негайно підключити бізнес-спільноту до розробки покрокових дій для зменшення негативних наслідків пандемії на економіку як на державному рівні, так і в регіонах; ухвалювати і впроваджувати рішення тільки після обговорення і узгодження з представниками бізнесу.

Також в ЄБА наголосили, що під час порівняльного аналізу заходів протидії поширенню COVID-19 в Україні та інших країнах, де вірус набув значно більшого поширення, станом на 22 березня Україна вже застосувала комплекс більш жорстких заходів порівняно з іншими країнами.
"Водночас в Україні планується нове вагоме розширення комплексу заходів до вже існуючого переліку, яке можна порівняти тільки з впровадженими в найбільш постраждалих регіонах Італії та Китаю. Це, в свою чергу, призведе до втрати мільйонів робочих місць і значних втрат бюджетів різних рівнів", - підкреслили в Асоціації.

Зокрема, за даними провідних експертів, у разі продовження карантину на кілька місяців, ВВП України в 2020 році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн/дол.

У зв`язку з цим, на думку бізнес-спільноти, в нинішніх умовах необхідно не допустити значної втрати робочих місць; забезпечити функціонування каналів збуту для продукції, якнайшвидше виконати умови для отримання фінансування МВФ, а також негайно зменшити видатки бюджету, зупинивши фінансування державних програм, і направити вивільнені кошти на боротьбу з пандемією.

Також бізнес вважає за необхідне забезпечити швидку і ефективну верифікацію одержувачів пенсійних та соціальних виплат і пільг, що дозволить виявити неіснуючих одержувачів і відповідно зменшити видатки держбюджету; централізувати використання коштів в місцевих і державному бюджеті для контролю використання тільки задля боротьби з пандемією.

Бізнес-асоціації наголосили, що держава повинна забезпечити неоподатковуваний мінімальний дохід працівникам, які постраждали від запровадження карантинних заходів; зупинити нарахування будь-яких фінансових санкцій всім суб`єктам господарювання, які мають кредити в банківських і фінансових установах.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський разом директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою обговорив фінансово-економічну ситуацію в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусу. Зеленський розповів Георгієвій про стан справ у країні та заходи, вжиті для запобігання поширенню COVID-19. А також отримання додаткової допомоги задля недопущення активного поширення нового коронавірусу COVID-19 та підтримки економіки.

У парламенті заговорили про запровадження в Україні надзвичайного стану

У парламенті заговорили про запровадження в Україні надзвичайного стану
Наступна публікація