Бізнес-асоціації закликали владу не вводити надзвичайний стан без програми підтримки економіки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бізнесмени переконані, що введення надзвичайного стану призведе до економічної кризи.

Можливе запровадження в Україні надзвичайного стану через загрозу подальшого поширення в країні коронавірусу без відповідної програми підтримки економіки призведе до глибокої економічної кризи і непередбачуваних соціальних наслідків.

Про це йдеться в опублікованій 23 березня пресслужбою Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) спільній заяві ЄБА, Союзу українських підприємців, IT Ukraine, Федерації роботодавців України (ФРУ), Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), Бізнес 100, СЕО club, які в цілому підтримують зусилля влади з упровадження карантинних заходів з протидії поширенню коронавірусу, наголошуючи, що це надзвичайна загроза для українців, у зв`язку з чим необхідні максимальні заходи для захисту здоров`я людей.

Однак бізнес-асоціації закликають не запроваджувати надзвичайний стан без програми підтримки бізнесу.

"Україна не має достатніх фінансових резервів, і тому, якщо буде запроваджено додатковий комплекс карантинних обмежень та зупинена велика кількість підприємств без відповідної програми підтримки економіки, це призведе до глибокої економічної кризи і тяжких соціальних наслідків, які складно передбачити", - йдеться в повідомленні.

У зв`язку з цим бізнес звертається до президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради з вимогою негайно підключити бізнес-спільноту до розробки покрокових дій для зменшення негативних наслідків пандемії на економіку як на державному рівні, так і в регіонах; ухвалювати і впроваджувати рішення тільки після обговорення і узгодження з представниками бізнесу.

Також в ЄБА наголосили, що під час порівняльного аналізу заходів протидії поширенню COVID-19 в Україні та інших країнах, де вірус набув значно більшого поширення, станом на 22 березня Україна вже застосувала комплекс більш жорстких заходів порівняно з іншими країнами.
"Водночас в Україні планується нове вагоме розширення комплексу заходів до вже існуючого переліку, яке можна порівняти тільки з впровадженими в найбільш постраждалих регіонах Італії та Китаю. Це, в свою чергу, призведе до втрати мільйонів робочих місць і значних втрат бюджетів різних рівнів", - підкреслили в Асоціації.

Зокрема, за даними провідних експертів, у разі продовження карантину на кілька місяців, ВВП України в 2020 році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн/дол.

У зв`язку з цим, на думку бізнес-спільноти, в нинішніх умовах необхідно не допустити значної втрати робочих місць; забезпечити функціонування каналів збуту для продукції, якнайшвидше виконати умови для отримання фінансування МВФ, а також негайно зменшити видатки бюджету, зупинивши фінансування державних програм, і направити вивільнені кошти на боротьбу з пандемією.

Також бізнес вважає за необхідне забезпечити швидку і ефективну верифікацію одержувачів пенсійних та соціальних виплат і пільг, що дозволить виявити неіснуючих одержувачів і відповідно зменшити видатки держбюджету; централізувати використання коштів в місцевих і державному бюджеті для контролю використання тільки задля боротьби з пандемією.

Бізнес-асоціації наголосили, що держава повинна забезпечити неоподатковуваний мінімальний дохід працівникам, які постраждали від запровадження карантинних заходів; зупинити нарахування будь-яких фінансових санкцій всім суб`єктам господарювання, які мають кредити в банківських і фінансових установах.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський разом директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою обговорив фінансово-економічну ситуацію в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусу. Зеленський розповів Георгієвій про стан справ у країні та заходи, вжиті для запобігання поширенню COVID-19. А також отримання додаткової допомоги задля недопущення активного поширення нового коронавірусу COVID-19 та підтримки економіки.

Відео У парламенті заговорили про запровадження в Україні надзвичайного стану

Суворий карантин, обмеження руху громадського транспорту, патрулі на вулицях, закриття магазинів і кафе, дезінфекція об'єктів і територій. Це вже є у восьми регіонах України і називається "надзвичайною ситуацією". Не плутати з надзвичайним станом. Його в країні ще не запровадили. Але плани такі є. Більше про коронавірус в Україні

У парламенті заговорили про запровадження в Україні надзвичайного стану

Залиште свій коментар

Вибір редакції