Бізнес висловив незадоволення роботою нового уряду

Підприємці визнали, що вони не чекали істотних реформ всього за 100 днів, а єдина позитивна зміна торкається валютного регулювання.

Європейська бізнес-асоціація (EBA), що об'єднує більше 750 компаній, переважно із західним капіталом відмітила деяке погіршення бізнес-клімату в Україні після 100 днів роботи нової влади, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Оценочное осуждение".

Дії Кабміну оцінювалися за сімома критеріями: подолання корупції, судова реформа, земельна реформа, валютне регулювання, компенсація ПДВ, спрощення митних процедур, технічні бар'єри в торгівлі.

Підприємці визнали, що вони не чекали істотних реформ всього за 100 днів, а єдина позитивна зміна торкається валютного регулювання - сталася стабілізація гривни. Втім, цю сферу регулює не Кабмін, а Нацбанк, керівництво якого доки не мінялося.

У ряді інших сфер в EBA відмітили деяке погіршення. "Що стосується компенсації ПДВ, то половина наших членів вважає, що ситуація не змінилася, інші фіксують її погіршення",- заявила виконавчий директор EBA Ганна Деревянко. Об'єм боргу по поверненню ПДВ складає 29 млрд грн. Крім того, ускладнилися подача податкових декларацій і проходження митного контролю.

"Ми з розумінням відносимося до боротьби з "сірим" імпортом, але імпортерам збільшили кількість документів для звітності. Це робить складнішим проходження митного контролю і, на нашу думку, не сприяє боротьбі з "сірим" імпортом",- вважає генеральний директор Philips в Україні Мартен Дюрвіль.

Деревянко вважає, що ці погіршення обумовлені процесом зміни влади, тому найближчим часом вони будуть усунені. Підприємці вірять в реалізацію програми економічних реформ на 2010-2014 роки і прийняття Податкового кодексу.

"У цій програмі зібрані усі реформи, про необхідність яких говорили інвестори. У разі її реалізації можна чекати у кінці року припливу іноземних інвестицій, а в 2011 році їх сума може перевищити $10 млрд",- вважає керуючий директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіалу.

Нагадаємо, в проекті Податкового кодексу пропонується введення податкових канікул для малого та середнього бізнесу з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 року.

Очікується, що Верховна рада схвалить документ до кінця сесії - 9 липня.

Читайте також:

Новий Податковий кодекс передбачає 5-річні податкові канікули

Уряд ухвалив новий Податковий кодекс

Азаров пообіцяв скасувати 12 податків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: