Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бізнесмен Павло Фукс купив компанію, якій "Київський метрополітен" винен 1,8 мільярда гривень

Столична підземка заборгувала за придбані вагони.

Новим і єдиним бенефіціаром "Укррослізингу" став українсько-російський бізнесмен Павло Фукс. Саме цій компанії "Київський метрополітен" повинен повернути 1,78 млрд грн (майже 50 млн доларів) за поставлені в 2010-2013 роках вагони.

11 січня відповідні зміни про зміну власності були внесені до реєстру юридичних осіб. Про це пише "ЛIГАБiзнесIнформ".

Раніше цю компанію пов'язували з оточенням Віктора Януковича і російським державним "Зовнішекономбанком" (ВЕБ). У липні 2009-го "Укррослізинг" підписав контракт із "Київським метрополітеном" на постачання 100 нових вагонів на умовах фінансового лізингу. Через кілька місяців сторони уклали додаткову угоду, включивши в договір так званий коефіцієнт коригування. Простіше кажучи, метрополітен зобов'язався компенсувати "Укррослізингу" усі витрати, пов'язані з постачанням вагонів у лізинг, у разі якщо угода не буде виконана до кінця.

Так і сталося. "Укррослізинг" поставив метрополітену 100 вагонів, придбаних у Крюківського вагонобудівного заводу і російських "Вагонмашу" і "Метровагонмашу". Київська підземка розплатилася з постачальником частково: з основної суми договору в 1,4 млрд грн борг метрополітену становить понад 500 млн грн.

"Укррослізинг" подав позов до суду – метрополітен програв усі інстанції. Сума стягнення – 1,96 млрд грн. Із них 774 млн грн - основний борг за договором з урахуванням пені, відсотків за користування предметом лізингу, а також інфляційні нарахування. Ще майже 1,2 млрд - результат того самого коефіцієнта коригування, включеного в договір вже після його підписання.

Остаточне рішення у справі виніс Київський апеляційний господарський суд 31 січня 2017 року. Згодом із метрополітену примусово стягнули на користь "Укррослізингу" понад 140 млн грн.

"Київський метрополітен" намагався оскаржити борг перед "Укррослізингом" у Вищому господарському суді і Верховному суді, але програв спір в усіх інстанціях. Домігся списання лише близько 42 млн грн пені.

Павло Фукс народився в Харкові і довгий час прожив у Росії. Там же перебуває його основний бізнес - девелоперська компанія MosCityGroup, більше десятка великих об'єктів нерухомості в Москві та Московській області. В Україні бізнесмен ще в 2007-2008 роках безуспішно намагався побудувати діловий центр "Київ-Сіті" на Рибальському острові - проект заморозили в кризу.

За останні кілька років Фукс став помітним гравцем на українському ринку. Він купив кілька газодобувних компаній, що раніше належали оточенню Едуарда Ставицького і Юрія Бойка. Йдеться про пакети акцій в ТОВ "ДВ нафтогазовидобувна компанія" і ПрАТ "Девон", ТОВ "Голден Деррік" і ПАТ "Видобувна компанія Укрнафтобуріння". Також Фукс вів переговори про купівлю столичного БЦ "Парус" у Вагіфа Алієва.

Раніше повідомлялося, що Фукса не пустили до США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції