Бізнесові хитросплетіння: Порошенко залишається основним власником банку та інвестиційного фонду

Бізнесові хитросплетіння: Порошенко залишається основним власником банку та інвестиційного фонду

Порошенко пообіцяв, але так і не продав свій бізнес / Фото: УНІАН

Серед бізнес-партнерів президента – кілька високопосадовців.

Президент України Петро Порошенко залишається основним власником "Міжнародного інвестиційного банку" (МІБ).

Цим банком Порошенко володіє через ПАТ "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд (ЗНКІФ) "Прайм Ессетс Кепітал", де йому належить 99,9878% акцій. Власником решти 0,0122% акцій є батько президента Олексій Порошенко. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Про це йдеться у звітності МІБ від 6 серпня цього року, документ розміщений на сайті Нацбанку. Відповідно пряма та опосередковані частки глави держави в банку МІБ разом складають 60%.

Серед інших співвласників банку – перший заступник голови фракції партії "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко, перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський, а також голова ТОВ "Дніпропетровський дослідний завод "Енергоавтоматика" і голова наглядової ради ПРАТ "Іста-Центр" Олег Зімін.

Раніше співвласником МІБу також був нинішній директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін (5,1978% акцій). Тепер цей пакет розподілено між Катериною Костянтинівною (2,5994%) і Сергієм Костянтиновичем (2,5984%) Ворушилиніми.

Структура влаcності "Міжнародного інвестиційного банку" from tsnua

Нагадаємо, МІБ заснований у 2008 році. Згідно з даними Нацбанку, на 1 липня 2015 року за розміром загальних активів (4,63 млрд грн) банк посідав 32 місце серед 127 банків, тоді як роком раніше – 78 місце серед 173 (2,034 млрд грн). Його чистий прибуток за перше півріччя 2015 року становив 10,45 млн грн.

"Прайм Ессетс Кепітал" – це колишній "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд Петра Порошенка". Крім МІБ, туди входять кондитерська корпорація Roshen з активами в Україні, Росії, Литві, Угорщині та Німеччині, телевізійний "5 канал", київський суднобудівний завод "Ленінська кузня" зі значними земельними ділянками в столиці і "Севастопольський морський завод", 55% у спортклубі "5 елемент" в Києві, 49,996% страхової компанії "Країна".

Під час виборчої кампанії навесні 2014 року Порошенко пообіцяв продати свої активи, окрім "5 каналу", і потім найняв для цього інвестиційну компанію Rothschild в консорціумі з української інвестгрупою "Інвестиційний капітал України" (ICU). Свого часу головою ради директорів ICU і співвласником була нинішній голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

Повʼязані теми:

Наступна публікація