Блокадники ОРДЛО погрожують "закрити" російські банки в Україні через два тижні

Дата публікації
Блокадники ОРДЛО погрожують "закрити" російські банки в Україні через два тижні

Національний корпус

Якщо цього не зробить влада, пояснюють активісти.

В українській філії "Сбєрбанку" пояснили, що рішення про обслуговування людей із "паспортами" терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" поширюється лише на материнський банк у Росії. В Україні ж фінустанова порушувати закон не планує, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий радить не обманюватися подібними заявами, бо й без демонстративної підтримки терористів російські банки в Україні чимало роблять для Кремля та його агентури. "Величезні банки, а дають лише 14% від усіх послуг на території України! Вони не дають кредити, вони захищають свої інтереси: допомогати російському бізнесу і фінансувати його, скажімо, нафтопереробні заводи, нафтохімічні. Або акумулювати грошову масу і переводити її через Росію в Донбас", - твердить експерт.

Учасники торгівельної блокади дали владі 2 тижні на закриття російських банків в Україні

Учасники торгівельної блокади дали владі 2 тижні на закриття російських банків в Україні

Тим часом у штабі блокади торгівлі з окупантами, що перешкоджають постачанню вугілля з ОРДЛО, оголосили, що дають два тижні владі, аби закрити російські банки, а вкладникам – забрати звідти гроші. Інакше закриють фінустанови РФ самі.

Як уже повідомлялося, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков різко відреагував на рішення "Сбербанка" РФ обслуговувати осіб за "паспортами ДНР та ЛНР" і закликав припинити роботу банківської установи в Україні. Пропозицію щодо санкцій проти російської фінустановипідтримав прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Тим часом Національний банк України підготував низку можливих санкцій проти українських "дочок" російських банків та самих материнських структур. Обмеження може ввести РНБО, щойно ці фінустанови почнуть обслуговувати клієнтів із "паспортами ДНР та ЛНР". Зокрема, пропонується заборонити українським "дочкам" виводити з України кошти задля погашення кредитів у російських державних банках.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Наступна публікація