Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Богуслаєв назвав причини продажу "Мотор Січі" китайцям

Керівник пояснив, що підприємству був потрібен інвестор.

Акції українського підприємства "Мотор Січ" продані китайським компаніям через біржу. Про це заявив президент акціонерного товариства В'ячеслав Богуслаєв, повідомляє Укрінформ.

"Я міг закрити завод, міг скоротити кількість працівників. Така проблема стояла переді мною. Ми вирішили знайти інвестора. Нам підказали, хто інвестор, ми поїхали і поговорили з Китаєм. Власники акцій продали їх через нашу біржу. І я свої продав акції", - розповів Богуслаєв.

За його словами, разом з купівлею акцій китайці зобов'язалися інвестувати в завод протягом двох років $250 млн. "Вони нам 100 мільйонів доларів дали. Ось це все робиться китайським коштом. Або б цього не було, а був би склад металу. Ще 150 млн доларів прийдуть наступного року. Якщо б ми їх не знайшли, то ви б тут не стояли, і я б з вами не розмовляв", - пояснив журналістам керівник одного з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

Раніше повідомлялося, що китайські Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group зацікавлені у придбанні понад 50% акцій компанії "Мотор Січ". У разі отримання дозволу Антимонопольного комітету на купівлю, інвестори зобов'язалися надати авіабудівній галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйонів доларів. Понад 25% акцій залишалися за "Укроборонпромом". Голова концерну "Укроборонпром" Айварас Авбромавічус підтвердив, що китайські інвестори купили акції компанії "Мотор Січ", а АМКУ перевіряє угоду. Проти продажу акцій "Мотор Січі" виступали США – там побоюються, що це сприятиме нарощуванню військових сил Китаю.

Відео Керівництво запорізької "Мотор Січі" підозрюють у диверсії

Напередодні на підприємстві провели обшуки та вилучили документацію. На думку слідчих СБУ, підприємство, яке є найбільшим виробником авіадвигунів в Україні, хотіли фактично знищити. За версією слідства, контрольний пакет акцій підприємства наразі фактично перейшов до іноземців, які розбудовують сучасний авіазавод. 

Керівництво запорізької "Мотор Січі" підозрюють у диверсії

Залиште свій коментар

Вибір редакції