Бойко: Борг України значно менший

Борг у понад 900 млн дол., про який заявив учора російській прем'єр-міністр Віктор Зубков, не має відношення до України.

Борг у понад 900 млн дол., про який заявив учора російській прем'єр-міністр Віктор Зубков, не має відношення до України, тому що це борг RosUkrEnergo перед "Газпромом". Про це повідомив міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

Юрій Бойко
УНІАН
Юрій Бойко просить відмежовувати борги Росукренерго від України
Голова російського уряду вчора зазначив, що борг України за спожитий газ складає майже 2 млрд. дол., а не 1,3 млрд. дол., як повідомлялось раніше.

У свою чергу прем'єр-міністр України Віктор Янукович учора повідомив, що в рахунок сплати боргів "Газпрому" передадуть 8 млрд. куб. м газу з українських підземних сховищ.

Минулого тижня "Газпром" попередив про обмеження у постачанні газу, якщо Україна не погасить борги за спожите у поточному році паливо. Українська сторона наголосила, що йдеться не про борг держави, а про зобов'язання комерційних структур.

Також Юрій Бойко заявляє, що заборгованість усіх категорій внутрішніх споживачів природного газу становить 2 млрд. грн., з яких 60% припадає на підприємства теплокомуненерго комерційної форми власності.

"Єдине проблемне питання, яке залишається на сьогодні, це заборгованість усіх категорій споживачів за електроенергію і газ. За електроенергію заборгованість становить 200 млн. грн., а щодо газу ситуація гірша - заборгованість залишається в розмірі 2 млрд. грн.", - сказав Юрій Бойко.

При цьому міністр висловив упевненість у тому, що зростання заборгованості за спожиті енергоресурси має суб`єктивні причини. За його словами, регіони зі схожою структурою економіки і однаковою кількістю населення мають різні обсяги заборгованості. "Наприклад, Запорізька область майже не має заборгованості, а Дніпропетровська нагромадила за опалювальний сезон заборгованість у розмірі 320 млн. грн.", - уточнив він. За інформацією Юрія Бойка, з 2 млрд. грн. заборгованості 670 млн. грн. припадає на Дніпропетровську і Харківську області.

"Ця сума заборгованості на 60% залежить від комерційних структур. Тобто, держава дає ресурси територіальним об`єднанням, а їх насправді одержують орендарі підприємств теплокомуненерго, які проводять свою економічну політику, в результаті якої нагромаджується заборгованість", - вважає міністр.

Він повідомив, що зараз Міністерство палива і енергетики сконцентрувало свою діяльність на формуванні ресурсної бази і чітких контрактів на поставку енергоресурсів до України. "На сьогодні у нас є контракти, які забезпечують поставку до України 55 млрд. кубометрів природного газу. У сховищах міститься 32 млрд. кубометрів – це рекордний запас за весь час незалежності країни. На складах нагромаджено 2,3 млн. тонн вугілля", - поінформував міністр.

"Ресурси у держави нагромаджено. Всі можливості є, залишається питання тільки на місцевому рівні", - вважає Юрій Бойко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: