Бойко: Газ не подорожчає

У 2008 році ціна на туркменський газ для України залишиться незмінною, переконує міністр палива та енергетики.

Ціна на туркменський газ для України в 2008 році залишиться незмінною. 

Про це сьогодні, 14 вересня, в ефірі "5 каналу" повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко. 

Він уточнив, що ця ціна складає 100 доларів за 1 тисячу кубометрів на кордоні з Туркменистаном та Казахстаном. Міністр також підкреслив, що 36 з 50 мільярдів кубометрів газу Україна імпортує з Туркменістану.

Що стосується остаточної ціни на імпортний газ для України в 2008 році, Бойко зазначив, що ще не закінчились переговори з суб'єктами господарювання, які пов'язані з транзитом і закупівлею газу, а тому остаточної ціни ще немає. При цьому міністр запевнив, що сенсації з ціною на газ в наступному році не буде. 

Бойко також повідомив, що на сьогодні в підземних газових сховищах вже накопичено 30 з 32 мільярдів кубометрів газу. За його словами, це паливо буде використовуватися тільки на території України, і воно був закуплене по ціні 130 доларів за тисячу кубометрів.

Голова Міністерства палива та енергетики також наголосив на тому, що ніяких пропозицій по магістральним газотранспортним системам Україні не поступало. 

Так Бойко відповів на питання стосовно переговорів з Росією про можливість передачі частини української ГТС в управління РФ. 

Він уточнив, що мова йшла про розподільчі системи і розбудову газових активів на території Росії. "Ми хотіли розглянути (це питання), як це зробили німці на початку цього року", - сказав міністр.

При цьому Бойко відзначив, що з початком політичної кризи переговори на цю тему зайшли в глухий кут, і з березня поточного року не велись.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: