Бойко: ГЕС стануть "фішкою" України

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко вважає, що гідроенергетика має стати ”фішкою” України на міжнародному енергоринку.

Юрій Бойко
УНІАН
Якщо вірити Юрієві Бойку, Мінпаливенерго вдалося заощадити цього року півмільярду "кубів" газу.
Міністр палива та енергетики Юрій Бойко вважає, що гідроенергетика має стати ”фішкою” України на міжнародному енергоринку. Як передає УНІАН, про це міністр заявив журналістам у Вінниці.

За його словами, гідроенергетика стане стримуючим чинником зростання вартості електроенергії в Україні. ”Для порівняння, при тарифі на електроенергію 24 копійки за 1 кВт/год. собівартість її на малих гідроелектростанціях - 4 коп./кВт/год.”, - пояснив міністр.

”Ми зараз створюємо програму відновлення малої енергетики, підключили до цього наукові інститути і приватний капітал. І найближчим часом ми розпочинаємо відновлення малої енергетики”, - сказав він. 

Юрій Бойко повідомив, що Мінпаливенерго розробило законопроект, який передбачає встановлення пільгового тарифу і пільгового кредитування для підприємств, які займаються відновленням і використанням малої гідроенергетики. 

Також Юрій Бойко заявив, що в 2007 році Україна знизила споживання газу з 75 до 68 млрд. куб. м. 

Він зауважив, що 2 млрд. куб. м газу вдалося заощадити за рахунок теплої зими, а решту - за рахунок здійснення технічних заходів щодо енергозбереження і використання альтернативних енергоресурсів. 

”Головне з цього – переведення всіх компресорних станцій, які перекачують російський газ через територію України в Європу, з газу на електроенергію. І це вже дозволило нам заощадити понад 0,5 млрд. куб. м газу цього року. А наступного року ми заощадимо за рахунок цього 1,2 млрд. куб. м газу”, - додав міністр. 

Бойко наголосив, що сьогодні Україна імпортує 50% енергоносіїв. ”Але ми робитимемо все для скорочення залежності від імпорту енергоносіїв”, - підсумував міністр.
”60 мільярдів кубів газу, які будуть у нас в балансі газу нашої країни, через три-чотири роки складатимуться з 20 мільярдів закупівлі газопроводами, 10 мільярдів LNG – зрідженого природного газу, а 30 мільярдів ми видобуватимемо в нашій країні, і у нас із цього приводу є програма”, – зазначив міністр.

Юрій Бойко вважає вважає, що в Україні вдалося зберегти стабільність цін на хліб за рахунок державних інтервенцій на ринку нафтопродуктів. 

”Незважаючи на посуху, нам вдалося втримати ціни на хліб, хоча ситуація була надзвичайна. І одним з чинників цього було те, що все літо ми тримали ціну на дизпаливо на одному рівні”, - сказав він. 

Юрій Бойко додав, що під час посухи у південних регіонах прем’єр-міністр Віктор Янукович доручив Мінпаливнерго забезпечити стабільність цін на нафтопродукти з метою недопущення підвищення цін на хліб. 

”Ми за рахунок держави закупили нафту, переробили її й здійснили товарні інтервенції на ринок нафтопродуктів”, - зауважив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: