Бойко не збирається добудовувати КГЗКОР

ММК ім. Ілліча не має наміру брати участі в добудові Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.

ВАТ “Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча” не має наміру брати участі в добудові Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.

Про це заявив генеральний директор ММК ім. Ілліча Владимир Бойко сьогодні під час прес-конференції в УНІАН.

Володимир Бойко
УНІАН
Володимира Бойка не цікавить КГЗКОР
“Хто б що не заявляв, не вірте - нам на КГЗКОРі робити нічого, він не підходить нам за своїми технічними параметрами”, - зазначив Бойко.

Разом з тим, за його словами, і президент, і майбутній прем`єр-міністр повинні зрозуміти, що після добудови КГЗКОР має працювати так, як і планувалося при його проектуванні.

"Комбінат має займатися переробкою окислених руд, а не так, як хтось хоче - вклавши 20-30 млн. дол., забрати разом з комбінатом концентрат і виробляти окатиші, а чотирьом українським метзаводам, які не мають власної сировини, доведеться возити залізорудний концентрат з Бразилії чи Австралії", - пояснив Бойко.

Як повідомлялося, 26 вересня голова адміністрації з питань кадрів і зв`язках з громадськістю ВАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг" Франк Паннір заявив, що консорціум “Арселор Міттал Кривий Ріг” і ВАТ "ММК ім. Ілліча" готові інвестувати 0,8 млрд. дол. у добудову Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.

За його словами, консорціум, у разі підписання відповідних угод, зобов`язується протягом року довести виробництво окатишів на комбінаті до 3,5 млн. тонн. При цьому, як зазначив Паннір, пропозиції консорціуму передбачають виробництво окатишів на основі окислених руд.

Паннір додав, що зараз "Арселор Міттал Кривий Ріг" веде переговори про входження в консорціум Індустріального союзу Донбасу.

ДОВІДКА. У серпні 2006 року уряд вирішив створити на базі КГЗКОРу спільне підприємство у формі акціонерного товариства з державною часткою в статутному фонді не менше 50+1 акція.

Тоді ж пропозицію ТОВ “Смарт-груп” (м. Запоріжжя) і ЗАТ “Металоінвест” (РФ), як потенційних інвесторів завершення будівництва КГЗКОРу, було визнано найбільш оптимальними. Про свою зацікавленість у КГЗКОРі заявляли Arcelor Mittal, "Северсталь", "Магнітогорський меткомбінат" (РФ) і Sinosteel (Китай).

20 вересня 2007 року Фонд держмайна планував підписати угоду з інвестором Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР, Долинське, Кіровоградська обл.) - російською компанією "Металоінвест".

Проте підписання договору з інвестором КГЗКОРА було скасоване у зв`язку з хворобою голови ФДМУ Валентини Семенюк.

Кошторисна вартість будівництва КГЗКОРу, що розпочалося в 1985 році, становить 2,4 млрд. доларів, з яких освоєно 1,65 млрд. дол. Частка України - 56,4%, Румунії - 28%, інше - належить Словаччині. Зараз будівельна готовність комбінату сягає 66%. Для завершення будівництва і введення в експлуатацію першої черги комбінату необхідно близько 200 млн. дол.

Потужність підприємства - 10 млн. тонн окатишів, першого пускового комплексу - 6,6 млн. тонн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: