Бойко переживає за руду

Після злиття СКМ і “Смарт-холдингу” ці компанії контролюватимуть близько 80% залізорудної сировини в Україні.

Після злиття "Систем Кепітал Менеджмент" і “Смарт-холдингу” ці компанії контролюватимуть близько 80% залізорудної сировини в Україні.

Про це сьогодні під час прес-конференції в УНІАН заявив генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча Володимир Бойко.

Володимир Бойко
УНІАН
Володимир Бойко вважає, що злиття СКМ і “Смарт-холдингу” має серйозно розглядатися Антимонопольним комітетом.
На його думку, питання злиття СКМ і “Смарт-холдингу” має серйозно розглядатися Антимонопольним комітетом України. "80% залізорудної сировини опиниться практично в одних руках, тому питання монополізму і ціноутворення має бути на контролі АМК", - зазначив гендиректор ММК ім. Ілліча. (iPlus: 25 вересня ц.р. Антимонопольний комітет України дозволив компанії "Private Limited Company Metinvest B. V." (м. Роттердам, Нідерланди) придбати у власність акції ВАТ "Інгулецкий гірничо-збагачувальний комбінат" (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.).

При цьому Бойко зазначив, що вже сьогодні ціни на залізорудну сировину в Україні набагато вищі за світові. "Бразильська залізорудна сировина набагато краща за якістю, ніж українська - у нас вміст заліза 64-66%, а там мінімум 67%, продається по 50 дол. за 1 тонну, а наша коштує 62-68 дол. за 1 тонну. ММК ім. Ілліча купує в Росії залізорудну сировину на 1% заліза краще українського по 65 дол. за 1 тонну", - сказав Бойко і додав: "Сьогодні чотири українські метзаводи – “Запоріжсталь”, Алчевський меткомбінат, комбінат ім. Дзержинського і ММК ім. Ілліча, котрі не мають власної сировини, страждають від необґрунтовано високих цін на залізорудну сировину".

Як повідомлялося, під час переговорів про спільну модернізацію Макіївського металургійного заводу було прийняте рішення про розширення співпраці "СКМ" і "Смарт-холдингу" в галузі гірничо-металургійного бізнесу.

ДОВІДКА. ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" - найбільша компанія України, що володіє і керує активами в гірничо-металургійній, енергетичній, телекомунікаційній, банківській, страховій, медіа, рітейлі та інших галузях і сферах економіки. Зокрема, в групу СКМ входить компанії "Метінвест Холдинг", ДТЕК, Фарлеп-інвест, Оптіма Телеком, СКМ “Фінанси”, ІГ “Сегодня”, ТРК “Україна”, Український Рітейл та інші.

90% акцій ЗАО "СКМ" належить бізнесмену Рінату Ахметову.

ЗАТ “Смарт-холдинг”, створене в 2006 році, керує рядом підприємств гірничо-металургійного комплексу: ВАТ “Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат” (Дніпропетровська область, Україна), ЗАТ “Макіївський металургійний завод” (Донецька область, Україна), ВАТ “Балаклавське рудоуправління” (Севастополь, Україна), завод Promet Steel (Бургас, Болгарія).

Крім гірничо-металургійного комплексу, в сферу інтересів “Смарт-холдингу” входять активи в машинобудуванні (ВАТ “Дніпропрес”, ВАТ “Херсонський суднобудівний завод”), в аграрному секторі (група компаній “Верес”, ВАТ “Агрокомбінат “Калита” і ВАТ “Калитнянський експериментальний завод комбікормів і преміксів”), у сфері нерухомості (ТОВ “Юджин”).

ВідеоБойко про металургійний бізнес (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: