Бойко розповів Ющенку про газ

Міністр палива та енергетики ознайомив президента з пропозиціями щодо формули ціни на газ та послуги транзиту в 2008 р.

Газогін
Lenta.ru
2008 року газ Україні коштуватиме в середньому 140 доларів за тисячу кубометрів.
Напередодні чергового раунду українсько-російських переговорів щодо формування ціни на газ президент України Віктор Ющенко провів зустріч з міністром палива та енергетики Юрієм Бойком. 

Як відомо, російський ”Газпром” домовився з Туркменістаном про підвищення ціни на імпортований газ до 130 дол. за тис. куб. м в першій половині 2008 року з 100 дол. за тис. куб. м у 2007 році. 

Ціна на друге півріччя 2008 року визначена на рівні 150 дол. за тис. куб. м. ”Формула ціни, яка почне діяти з 2009 року, визначатиме ціну поставок за довгостроковим контрактом, аж до 2028 року”, - заявив голова ”Газпрому” Олексій Міллер. 

”Газпром” перепродує основну частину середньоазіатського газу, в якому домінує туркменський, до України. Україна купує газ у фірми-посередника, половина якої належить ”Газпрому”, і розраховувала, що колишні російсько-туркменські домовленості залишаться в силі. Ціна на газ 2008 року для України поки що не узгоджена. 

Раніше у відносинах між РФ і Туркменістаном діяв трирічний контракт до 2009 року, згідно з яким вартість газу була встановлена на рівні 100 дол. за тис. куб. м. 

Росія в останні роки підвищує ціну на газ для суміжних держав, але в різному масштабі. Через це Захід звинувачує Кремль у використанні експортних можливостей для тиску на нелояльні країни, такі як Україна і Грузія. 

Оскільки при поставках до України російський газ змішується з туркменським, подорожчання останнього може призвести до підвищення цін для української сторони. Так, у зв`язку з подорожчанням туркменського газу з 1 січня 2007 року ціна для України піднялась з 95 до 130 дол. за тис. куб. м. 

Відповідно до міжурядових угод, російський газовий холдинг забезпечує транзит туркменського газу територією Росії до України. 

Середньоєвропейська ціна на газ може досягти 300 доларів за тисячу кубометрів уже 2008 року. 

До січня 2006 року газ до України поставлявся за ціною 50 дол. за тис. куб. м, з січня 2006 року - 95 дол. за тис. куб. м, а з січня 2007 року - 130 дол. за тис. куб. м.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: