Бойко: В ситуації з газом винна опозиція

Міністр палива й енергетики заявив, що ситуація з газовим боргом виникла через заяви української опозиції.

Янукович-Путін-Бойко
УНІАН
Після зустрічей з представниками російської влади Юрій Бойко оприлюднив нову інформацію про газові борги України.
Питання із заборгованістю "Газпрому" за газ, поставлений в Україну, виникло в результаті заяв опозиційних політиків. 

Про це в середу на брифінгу заявив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко.
 
За його словами, до останнього часу "Газпром" "спокійно дивився" на ситуацію і розумів, що газ з українських сховищ "буде проданий і нікуди не подінеться". 

"Коли почалися висловлювання опозиційних політиків – ось зараз ми прийдемо і за принципом Шарикова і Швондера все розділимо і відберемо, - природно, наші російські партнери сказали: шановні колеги, давайте ми формалізуємо стосунки або дайте гроші, або давайте ми заберемо газ", - заявив Бойко.
 
Він підкреслив, що ця проблема була вирішена вчора, 9 жовтня, в ході візиту до Москви: "Просто повернули газ його власникам, враховуючи складну політичну ситуацію".
 
Міністр також пояснив ситуацію, що запас газу в українських сховищах у розмірі 32 мільярдів кубометрів накопичився в результаті того, що в Європі була тепла зима, і велика частина газу була не затребувана на ринку - 1,3 мільярда кубометрів палива були не оплачені. 

Також Бойко повідомив про те, що 929 мільйонів доларів газової заборогованості є борогом України не перед "Газпромом", а перед компанією RosUkrEnergo. Про це міністр сказав, коментуючи заяву прем'єр-міністра Росії Віктора Зубкова про те, що 929 мільйонів доларів боргу "Газпрому" буде погашено за рахунок власних оборотних коштів "Укргаз-Енерго" і НАК "Нафтогаз Україна".
 
"Це наші внутрішньодержавні відносини... Ця сума буде сплачена RosUkrEnergo за те, що воно відпускало нам газ", - сказав міністр. 

Бойко пояснив, що борг ”Нафтогазу України” перед СП "Укргаз-Енерго" становить 700 мільйонів доларів, з яких 400 мільйонів - заборгованість підприємств теплокомуненерго, і 300 мільйонів доларів виникло через різницю тарифів між ціною газу, що імпортується, і ціною, за якою він продається підприємствам. 

"Погашення проводитиметься… за рахунок плати, яку одержить "Нафтогаз України" за великий транзит, це приблизно 500 мільйонів доларів, і звільнення від податкового навантаження - приблизно 400 мільйонів доларів до кінця року. Таким чином, буде погашено заборгованість "Нафтогазу" перед СП", - уточнив Бойко.
Він наголосив, що у "Газпрому" на сьогодні щодо розрахунків за газ до України питань немає. 

Міністр відзначив, що RosUkrEnergo не розрахувався за поставлений газ приблизно на 1,3 мільярда доларів, а за ціною 156 доларів за 1 тисячу кубометрів це становить близько 8 мільярдів кубометрів. 

За словами Бойка, 8 мільярдів кубометрів газу підуть у рахунок погашення боргу. "Це означає, що 4 мільярди з 32-х (що імпортуються Україною) піде на експорт, як було заплановано RosUkrEnergo, а 4 мільярди – буде реалізовано за тією ж ціною, по якій реалізує СП "Укргаз-Енерго" і "Нафтогаз України" на внутрішньому ринку. Тобто, газовий баланс нашої країни не постраждає. Він буде виконаний в повному обсязі", - сказав міністр.
 
Бойко уточнив, що RosUkrEnergo, крім того, що продає газ "Газпрому" для СП "Укргаз-Енерго" і "Нафтогазу України" для реалізації на внутрішньому ринку України, також веде інші види діяльності. Зокрема, виплачує дивіденди тощо. 

Кажучи про суму українського боргу, названу Зубковим (2 мільярди доларів), Бойко відзначив: "Це інші відносини RosUkrEnergo і "Газпрому", і до України не мають стосунку. Це стосується виплати дивідендів і т. д.".
 

Луценко-Тимошенко
УНІАН
У проблемах із газом голова Мінпаливенерго звинуватив опозицію.
Нагадаємо, 2 жовтня ”Газпром” заявив про існування заборгованості України за газ у розмірі більш як 1,3 мільярда доларів і попередив про скорочення поставок газу для України у разі непогашення боргу до 1 листопада 2007 року.
 
9 жовтня в Москві глава ”Газпрому” Олексій Міллер і міністр палива і енергетики України Юрій Бойко підписали угоду про врегулювання заборгованості за поставлений в 2007 році газ до України. Угоду укладено між господарюючими суб`єктами, в документі підтверджено обсяг заборгованості (1,3 мільярда) і визначено схему, яка передбачає погашення боргу до 1 листопаду 2007 року.

Водночас, під час зустрічі з прем`єр-міністром України Віктором Януковичем прем`єр-міністр Росії Віктор Зубков заявив, що на початок жовтня сума боргу українських господарюючих суб`єктів - RosUkrEnergo, "Укргаз-Енерго" і "Нафтогаза України" - перед "Газпромом" становила близько 2 мільярдів доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: