Бойко відбув на газові переговори

Міністр палива й енергетики України Юрій Бойко відбув у Росію для переговорів про ціну на імпортний газ на 2008 рік.

Міністр палива й енергетики Юрій Бойко відбув у Росію для переговорів про ціну на імпортний газ на 2008 рік.

Про це заявив прем'єр-міністр Віктор Янукович, відкриваючи засідання Кабінету міністрів.

"Бойко зараз полетів за моїм дорученням, за дорученням президента полетів у Москву щодо газового питання", - сказав прем'єр.

Він висловив надію, що вже в найближчі дні цей переговірний процес завершиться.

"Я сподіваюся, що ми в найближчі дні, у найближчий тиждень закінчимо цю роботу й визначимося із ціною. Вона вже прораховується такою, яка буде нас влаштовувати, але результат буде тоді, коли будуть стояти підписи під цими документами", - сказав Янукович.

Як повідомляв iPlus, президент Віктор Ющенко призначив Бойка головою делегації для переговорів з Росією про поставки на територію України природного газу, транзит й збереження газу, що надійшов з території інших держав і призначений для споживачів за межами України, в 2008 році й на середньострокову перспективу.

Ющенко вважає оптимальною ціною на газ для України 150-160 доларів за тис. куб. м.

Міністр економіки Анатолій Кінах допускає зростання цін на імпортний газ не більше ніж на 15% з 130 доларів за тис. куб. м до 149,5 долара за тис. куб. м в 2008 році.

З 2007 року Україна одержує природний газ по 130 доларів за тис. куб. м на кордоні України й Росії, що на 36,8% більше ціни газу, що поставлявся в 2006 році (95 доларів за тис. куб. м).

Бойко прогнозує, що в 2008 році ціна імпортованого в Україну природного газу на кордоні з Росією може збільшитися не більше ніж на 10%, або на 13 доларів за тис. куб. м порівняно з 2007 роком до 143 доларів за тис. куб. м.

Цього року Україна не закуповує природний газ російського походження, маючи домовленості з Узбекистаном про поставки через ексклюзивного постачальника компанію "РосУкрЕнерго" 7 млрд. куб. м газу на рік і з Казахстаном про поставки 8,5 млрд. куб. м газу в рік, а також з Туркменістаном про поставки 42,5 млрд. куб. м газу на рік.

На кордоні України й Росії газ в "РосУкрЕнерго" купує спільне підприємство "Укргаз-Енерго" і продає його промисловим підприємствам і теплокомуненерго, а також реалізує його "Нафтогазу Україну" для потреб населення, ТКЕ й бюджетної сфери.

"РосУкрЕнерго" закуповує весь газ в "Газпрому".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: