Болгарія відмовляється від російського газу

Знизити долю російського газу на своєму ринку Болгарія планує за рахунок збільшення власного видобутку і закупівель газу у альтернативних постачальників.

Болгарія заявила про намір вчетверо скоротити закупівлі російського газу, відмовившись в найближчі два-три роки від довгострокових контрактів з "Газпромом".

В результаті "Газпром" може втратити ще одного споживача в Європі. Раніше від російського газу вже відмовилася Хорватія, повідомляє Комерсант.

Болгарія, яка зараз споживає 2,5 мільярда кубометрів газу в рік, має намір скоротити закупівлі російського газу до 500 тисяч кубометрів газу. Зараз країна купує у Росії 2 мільярди кубометрів газу.

За словами міністра економіки, енергетики і туризму Болгарії Трайчо Трайкова, знизити долю російського газу Болгарія планує за рахунок збільшення власного видобутку і закупівель газу у альтернативних постачальників.

Раніше болгарська влада вже заявляла про намір скоротити імпорт російського газу. Зокрема, йшла мова про розробку родовищ сланцевого газу в північно-східній частині Болгарії. Цим проектом розробки зацікавилася американська Chevron, що пообіцяла вкласти в дослідження і розвідку 30 мільйонів євро. Втім, ця ініціатива влади Болгарії викликала різку критику з боку екологів і опозиції.

З 2011 року імпорт російського газу припинила Хорватія, куди "Газпром" продавав близько мільярда кубометрів палива за рік. Хорватія, нагадаємо, замінила ці об'єми за рахунок італійської Eni, підписавши з італійцями трирічний контракт на постачання до 750 мільйонів кубометрів палива в рік.

Як відомо, "Газпром" є одним з основних постачальників газу на європейський ринок. Для того, щоб наростити частку ринку, російська компанія будує два газопроводи в обхід України - "Північний потік" і "Південний потік". Останній проект "Газпром" реалізує разом з Eni. Як очікується, Болгарія також візьме участь в проекті.

Читайте також:

"Газпром" може купити газову трубу Греції

Росія купила ГТС Білорусі за 5 мільярдів доларів

Китай відмовився купувати дорогий російський газ

"Газпром" "б'є рекорди" завдяки кризі на Близькому Сході та японській катастрофі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: