Болгарія вимагає компенсації за недоотриманий газ і відмову від посередників

Президент Болгарії хоче, щоб транзит російського газу до Європи відбувався без посередників.

Президент Болгарії Георгій Пирванов переконаний, що для постачань російського газу до Європи не потрібні посередники.

"Для постачань газу не потрібні ніякі посередники. Це питання я маю намір обговорити з Дмитром Мєдвєдєвим і Володимиром Путіном", - сказав він в середу, перебуваючи в Москві.

Також він зазначив, що Болгарія повинна отримати компенсацію за недопостачання газу в результаті російсько-українського конфлікту в січні. Під час "газової кризи" в Болгарії були введені обмеження на споживання газу, які торкнулися більш ніж 350 крупних компаній, ще 44 великих виробництва зупинилися повністю. Після відновлення транзиту всі обмеження були зняті.

Уряд Болгарії оцінював збиток від недопостачання російського газу в 250 мільйонів євро.

"Болгарія понесла значний збиток і повинна отримати компенсацію, бізнес повинен отримати компенсацію, хтось повинен отримати компенсацію", - заявив болгарський президент.

Як заявив президент Росії напередодні візиту Пирванова до Москви в інтерв'ю болгарським ЗМІ, "кінець кінцем юридична відповідальність повинна концентруватися на стороні, яка реально винна в невиконанні договору".

Постачання російського газу на Балкани припинилися 6 січня. "Газпром" заявив, що "Нафтогаз України" перекрив всі транзитні газопроводи. Транзит поновився 20 січня після досягнення домовленостей між прем'єрами Росії і України і підписання угод між газовими компаніями двох країн.

Президент Болгарії не вказав конкретний механізм відшкодування збитку, висловивши співчуття, що прості люди, які постраждали в результаті цієї кризи, у будь-якому випадку опинилися в програші. Питання про компенсацію, на думку Пирванова, нерозривно пов'язаний з питанням про гарантії недопущення подібних випадків в майбутньому, і болгарська сторона шукатиме усілякі шляхи для вирішення цієї проблеми.

Зокрема, він запропонував розгортання широкої енергетичної мережі на всьому Балканському регіоні, яка повинна застрахувати її учасників від проблем, подібних тим, що були в січні.

Читайте також:

Польща готується подати до суду на RosUkrEnergo

Угорщина блокує постачання електрики з України. Фігурує Фірташ

За січень Україна заплатить 200 млн. дол. за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: