Борг Дубая збільшився до 170 млрд доларів

Загальна сума боргів Dubai Inc може знаходитися в діапазоні від 130 до 170 мільярдів доларів.

Боргове навантаження одного з еміратів ОАЕ, Дубай, може становити 170 мільярдів доларів, що майже в два рази перевищує попередні оцінки, повідомляється в звіті регіонального інвестбанку EFG-Hermes.

"Загальна сума боргів Dubai Inc може знаходитися в діапазоні від 130 до 170 мільярдів доларів", - говориться у звіті, що містить прогнози по економіці ОАЕ на 2010 рік.

Під назвою "Dubai Inc" звичайно розуміють уряд емірату Дубай, які знаходять під контролем влади компанії.

Раніше повідомлялося, що борги Дубая складають близько 80 мільярдів доларів, 50 мільярдів з яких припадають на зобов'язання державного інвестфонду Dubai World.

Згідно з оцінками аналітиків EFG-Hermes, сукупний борг Dubai Inc, включаючи борги по облігаціях і сіндіціроавнним кредитами, збільшився до 96,6 мільярда доларів за підсумками 2009 року.

Однак аналітики вказують на потенційні ризики, які в підсумку можуть збільшити вартість боргу до 170 мільярдів доларів, особливо відзначаючи при цьому відсутність даних за двостороннім кредитування між банками та Dubai Inc.

"Двостороннє кредитування представляється нам найбільш важливим приводом для занепокоєння, тому що обсяги кредитування можуть бути дуже великі, а дані практично відсутні", - вважають аналітики EFG-Hermes.

У той же час, багато компаній можуть добровільно піти на реструктуризацію, тому що близько 75% боргів Dubai Inc є непогашені синдиковані кредити, виплати по яких припадають на 2010-2011 роки.

"Число кредиторів обмежена, банки, швидше за все, вважатимуть за краще слідувати партнерського підхід, націлений на довгостроковий розвиток відносин щодо виплати боргів", - наводить агентство слова зі звіту.

Нагадаємо, банки-кредитори конгломерату Dubai World, боргові проблеми якого наприкінці минулого року викликали занепокоєння серед інвесторів, намагаються знизити свою залежність від подальшого розвитку подій навколо компанії, виставивши належні їм боргові зобов'язання Dubai World на продаж. Так, учасники ринку боргових інструментів минулого тижня повідомили про намір одного з кредиторів дубайського конгломерату продати боргові зобов'язання на суму близько 100 мільйонів доларів.

За даними Citigroup, у число кредиторів Dubai World входять такі банківські гіганти, як британські HSBC, Royal bank of Scotland (RBS) і Standard Chartered, а також японські Mitsubishi UFJ Financial і Sumitomo Mitsui.

Читайте також:

Світові фондові ринки обвалилися через дубайській інвестфонд

Фондовий ринок Дубаї обвалився вдруге за два тижні

Влада Абу-Дабі врятувала Dubai World від дефолту

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: