Борг неплатоспроможних банків перед НБУ зріс до 55,5 мільярда гривень

Останнє зростання заборгованості відбулася через виведення з ринку санаційного "Родовід Банку".

Станом на 1 березня заборгованість неплатоспроможних банків перед Нацбанком зросла до 55 млрд 550 млн грн. Від початку року сума боргу збільшилася на 8,6% або 4,42 млрд грн. Це сталося в тому числі за рахунок виведення з ринку санаційного "Родовід Банку".

У структурі заборгованості 48,75 млрд грн – основної суми кредиту, 6,8 млрд грн – нарахованих відсотків. Про це йдеться в повідомленні НБУ, передає УНІАН. Як забезпечення за кредитами регулятор отримав майнові права за кредитами клієнтів банків, нерухомість, рухоме майно та цінні папери.

Нацбанк запевняє, що продовжує роботу з заставами неплатоспроможних банків, наданими як забезпечення за кредитами. Фактичний обсяг погашень за кредитами, наданими неплатоспроможним банкам, у 2015 році склав 1,1 млрд грн. У 2016-му НБУ планує наростити обсяг таких погашень до 12,8 млрд грн.

Тим часом Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розраховує виручити від продажу активів неплатоспроможних банків 15 млрд грн  або вдвічі більше, ніж офіційно зафіксовано в планах, із застереженням, що Національний банк "заморозив" продаж активів, що перебувають у заставі за виданими кредитами рефінансування, і відновлення продажу цих активів можливо в квітні.

Своєю чергою НБУ заявляв, що вважає неефективною роботу Фонду гарантування з продажу майна неплатоспроможних банків-позичальників, що перебуває у заставі за кредитами рефінансування, позаяк обсяг реалізації становить лише 8% від узгодженого регулятором.

Нагадаємо, за 2014-2016 роки Нацбанк визнав неплатоспроможними 68 банків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: